Android

Android sistem arayüzü durdu hatası ve çözümü

Bu yazımızda sizlerle birlikte “Android sistem arayüzü durdu” hatasını çözmeye çalışacağız.

Günümüz telefonlarında en çok kullanılan işletim sistemi hiç şüphesiz Android işletim sistemidir. Gerek kullanım kolaylığı, gerekse özelleştirilebilir yapısı sayesinde telefon kullanıcıları tarafından tercih edilen Android, bazen ufak tefek hataları da beraberinde getiriyor. Bu hatalardan biri de ‘Android sistem arayüzü durdu’ hatası. Peki bu hatanın sebebi ne ? Çözüm yolları neler? Gelin hep beraber inceleyelim.

Android sistem arayüzü durdu hatasının sebebi nedir?

Aslında sistem arayüzü durdu hatası genelde “maalesef com.android.systemui işlemi durdu, sist arayüzü durdu” şeklinde karşımıza çıkar. Yazılımsal bir hatadır fakat aşağıda verdiğimiz çözüm yolları işinize yaramadıysa, bir an önce garanti süreniz bitmeden teknik servise göndermenizi tavsiye ederiz. Bunun sebebi nadiren de olsa donanımsal olarak görülebilmesidir.

Not: Daha önce sistem arayüzü durdu hatasıyla sık sık karşılaşan biri olarak şunu da belirtmemde fayda var; marka olarak az bilinen bir telefona sahipseniz, bu tür hatalarla karşılaşmanız son derece normaldir. Burada anlatmak istediğim, telefon satın alırken son derece dikkatli olmanızdır.

Sistem arayüzü durdu hatası nasıl çözülür?

  • Telefonunuzun ana ekranında bulunan Ayarlar bölümüne girin.Android sistem arayüzü durdu
  • Uygulamalar kısmına dokunun.
  • Uygulama yöneticisine dokunun.
  • Sistem uygulamalarını göster diyin.
  • Sistem arayüzü adlı uygulamaya tıklayın.
  • Hafıza önbelleği temizle butonuna tıklayın.

 

Article written by admin

Merhaba, ben Batuhan. 22 yaşındayım. 2016 yılında Webgazi.com'u kurdum. O zamandan bu zamana sizlere yararı olabilecek içerikler üretmeye çalışıyorum.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

tiktok jeton hilesi - mmorpg oyunlar - kesintisiz tv apk - netblu apk - taraftar tv apk - tiktok jeton hilesi - cs 1.5 indir - gta 5 mobile hile apk - tiktok jeton hilesi tikplus apk - pop şarkılar