Oyun

“Csgo.exe çalışmayı durdurdu” hatası (Garanti çözüm yöntemleri)

Son zamanlarda CS:GO oyununda sıkça karşılaştığımız “csgo.exe çalışmayı durdurdu” hatasının çözüm yollarından bahsedeceğim.

Hatanın çözümü basit olmakla birlikte, diğer kaynaklardan okuduğunuz “Oyunu silip tekrar yükleyin, şunu veya şunu silin” gibi gereksiz yöntemleri deneyerek zaman kaybetmeyin. Yavaştan hatanın çözümlerine geçelim.

CS:GO.exe Çalışmayı Durdurdu Hatası

Steam’i açın. Kullanıcı adı ve şifrenizi girdikten sonra Counter-Strike: Global Offensive yazan yere sağ tıklayın ve özellikler deyin. En alttaki “Oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrula” seçeneğine tıklayın. Steam, oyunda eksik olan dosyalar varsa onaracaktır. Eğer düzelmediyse aşağıdaki yöntemlere geçin.

  • Oyunun kurulu olduğu dizine girin. Bilgisayarım > Yerel Disk (C:) > Program files > Steam > User data > 157216897 (veya karşınıza hangi sayı çıkıyorsa) > 730 > Local > Cfg > Video isimli dosyaya sağ tıklayın ve birlikte aç diyerek not defteriyle açın. Açılan belgede “setting.mem.level” karşısındaki 1 olan yeri 0 olarak değiştirin. Belgeyi kapatın ve kaydet deyin.
  • Windows’un arama kısmına “cmd” yazın ve açtıktan sonra şu kodu yazın: bcdedit /set IncreaseUserVa 4096 (Boşluk, büyük küçük harf ve özel karakterlere dikkat edin.)

Bunları yaptıktan sonra CS:GO çalışmayı durdurdu hatası büyük ihtimalle çözülmüş olacaktır. Eğer işinize yaramadıysa bilgisayarınız 32 bit işletim sistemini kullanıyordur. 64 bit işletim sistemine geçtikten sonra sorununuz çözülecektir.

Article written by admin

Merhaba, ben Batuhan. 22 yaşındayım. 2016 yılında Webgazi.com'u kurdum. O zamandan bu zamana sizlere yararı olabilecek içerikler üretmeye çalışıyorum.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

tiktok jeton hilesi - mmorpg oyunlar - kesintisiz tv apk - netblu apk - taraftar tv apk - tiktok jeton hilesi - cs 1.5 indir - gta 5 mobile hile apk - tiktok jeton hilesi tikplus apk - pop şarkılar