siber saldırıları gösteren siteler
İnternet

Dünyadaki bütün siber saldırıları gösteren siteler

Hepimizin bildiği üzere günümüzde dünya internet sektörü ile yönetiliyor. En büyük markalardan tutun da, en küçük web sitelerine kadar herkes bu sektörde kazanç sağlamanın peşinde. Haliyle yapılan siber saldırılarda, bu sitelerin gelirlerini bir hayli etkiliyor. Hackerler bir nevi insanların ekmek parasıyla oynuyorlar diyebiliriz.

Bu saldırıların en çok bilineni DDoS saldırıları. DDOS  – Distributed Denial of Service attack farklı sunucular üzerinden yapılan geçici olarak hizmet dışı bırakma saldırılarıdır.

Şöyle düşünebiliriz: Bir web sitesinin anlık kaldırabileceği ziyaretçi kapasitesi max. 1000 kişi olsun diyelim. Bu siteye aynı anda 2000 istek gönderirseniz karşı taraftaki sunucu, 1000 istekten sonra cevap veremez duruma gelir. Hackerlar bu saldırıyı dünya üzerinde ele geçirebildikleri farklı farklı pek çok cihaz ile yaparlar. (Günümüzde işin içine Telefonlar da dahil oldu – Umarım mesajımızı almışsınızdır. Telefonlarınıza bilmediğiniz kaynaklardan uygulamalar indirmeyin!)

Bir web site sahibi olarak bu konu hakkında araştırma yaparken(Tedbir almak lazım tabi), eski bir habere denk geldim. Haberin başlığı “Falan ülkeden filan ülkeye yapılan yoğun siber saldırı” idi. Sonra içimden “acaba dünya genelinde yapılan siber saldırıları gösteren bir site varmı?” diye düşündüm. Tabi hemen Google amcaya sorup. bu tür siteler arasında en kapsamlı ve en güvenilir bilgiyi veren siteleri buldum. (Birçok haber sitesi de belirttiğim siteleri konu edinmiş zaten).

Siber saldırıları gösteren siteler

Norse Attack Map

Site size “saniye” bazında bilgi veriyor. Yani anlık çalışan bir site. Eğer PC’niz eski ise, girmenizi pek de tavsiye etmeyiz.

Attack Types: Ne tür bir saldırı yapıldığını gösteriyor.

Attack Targets: Hedefin neresi olduğunu belirtiyor.

Lıve Attacks: Burada ise saldırının hangi şirket tarafından yapıldığı, saldırıyı yapanın IP adresi vb. (genel tabloyu) gösteriyor.

CYBERTHREAT REAL-TIME MAP

Dünya üzerinde gezinerek hangi ülkeye ne zaman siber saldırı yapılmış? Görebilirsiniz. Kaspersky gibi güvenilir bir markanın sitesidir.

Article written by admin

Merhaba, ben Batuhan. 22 yaşındayım. 2016 yılında Webgazi.com'u kurdum. O zamandan bu zamana sizlere yararı olabilecek içerikler üretmeye çalışıyorum.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

tiktok jeton hilesi - mmorpg oyunlar - kesintisiz tv apk - netblu apk - taraftar tv apk - tiktok jeton hilesi - cs 1.5 indir - gta 5 mobile hile apk - tiktok jeton hilesi tikplus apk - pop şarkılar