iPhone

iPhone 200 MB Üzerinde Uygulama İndirme

iPhone telefonlarda mobil veri yoluyla 200 MB üzerinde bir uygulama indirmeye çalıştığınızda karşınıza çıkan “…uygulamasını indirmek için bir Wi-Fi ağına bağlanın” hatası nasıl çözülür?

iOS cihazlarda “sistemsel koruma” olarak adlandırabileceğimiz bazı kısıtlamalar mevcut. Bunlardan biri de hücresel veri indirme sınırı. iOS, mobil veri paketleri ile ilgili olarak kısıtlama sunuyor. Wifi erişimi olmadığı zamanlarda hücresel veri kullanarak indirme yapmak isteyebiliyoruz. Ağır uygulamalar sadece WiFi ile indirilebiliyor. Pek çok kişi uygulama ya da oyun indirmek için 200 MB hücresel veri indirme sınırını kaldırmak istiyor. Fakat bunun için herhangi bir ayar yok.

200 MB İndirme limiti için şimdilik yeni güncellemeler görünmüyor. Çünkü iPhone tarafından son yayımlanan güncelleme içerisinde de limit vardı. Bu limitin kalkıp kalkmayacağı hakkında bir bilgimiz olmasa da, bu sorunu aşmak için birkaç yöntem biliyoruz. Basit birkaç adımla iPhone için hücresel verinizi kullanarak 200 MB indirme sınırını kaldırabilir ve büyük oyunları, uygulamaları indirebilirsiniz Peki ama bu nasıl olacak? Hemen anlatalım.

Güncelleme: iOS 13 ile beraber Apple, hücresel bağlantı üzerinden büyük uygulamaları indirme özelliğini aktif etti.

iPhone 200 MB indirme limiti nasıl kaldırılır?

Hücresel veri ya da mobil veri ile 200 MB üzeri oyun veya uygulama indirmek istediğinizde çıkan uyarıya tamam deyin ve geçin. Ardından oyun ve uygulama simgesi ekranına gelin. 

  • Önce ayarlar menüsüne gidin.
  • Ardından genel tarih ve saat yolunu izleyin.
  • Otomatik ayarları kapatın ve tarih menüsüne dokunun.
  • Tarihi 2, 3 gün ileriye alın.
  • Genel tuşuna basın ve geri gelin. 

Bunu yaptıktan sonra biraz beklemeniz gerekiyor. Sonra indirme işlemi başlamış olacak ve rahatlıkla büyük oyunları indirebileceksiniz. (Fortnite, Pubg gibi oyunları da rahatlıkla mobil veri ile indirebilirsiniz.)

Yapamayanlar için videolu anlatım

Aslında bunun bir hata olduğunu söyleyebiliriz. Yani bu zamanı ileri alarak indirme işlemi bir boşluktan ibaret ama şu an için herkeste çalışıyor. Muhtemelen ileriki güncellemelerde bu sorunlar çözülmüş olacak ve sağlıklı bir çalışma ile birlikte indirmeler yine kısıtlanacak.

İndirme yaptıktan sonra ayarlara tekrar gidip, otomatik bölümünü açmanız size artı sağlayacaktır. Bu sayede tarihi eski haline getirmiş olacaksınız. Ayarlar ve otomatik ayarlar konusunda karşınıza çıkarılan bütün seçenekleri kullanın ve kendinize dair seçimleri ön plana çıkarın. 

Mobil veri indirme sınırı neden var?

200 MB indirme sınırı ile ilgili olarak söylenecek, ortaya çıkarılacak pek çok şey var. Ama bu sürecin başında internet paketlerini korumak olduğunu söyleyebiliriz. Bu sayede olası durumlarda bilginiz dışında indirme ya da update olayları olurken, internet paketinizi de korumuş olacaksınız.

Ayrıcalıklar ve farklı beklentiler adına burada yer alıyoruz ve çeşitli hatalarla ilgili çözümleri sizin için organize etmeye çalışıyoruz. Sitemizde bu konularda teknolojik gelişmeleri çok daha sağlıklı ve detaylı olarak anlatmak istiyoruz. Amacımız sizin için de sağlıklı bir ilerleme sağlamak ve bütün bu çözümleri ön plana çıkarmaktır. Saat dilimi ile şimdilik çözülebilen bu mobil indirme sınırı, kendi içinde de geniş bir yapıda ortaya çıkıyor. Bizim için önemli ve yenilikçi bir çalışma sağlayan bu sistemler, sizlere de bir artı katacaktır. Ortaya çıkarılan her amaç, her yenilik ve fırsat için tek bir tıklama işlemi yeterli olacaktır. Herkes için profesyonel çözümleri organize ediyor ve size dair de kaçırılmayacak çalışmaları kullanmanızı sağlıyoruz. Bilinçli bir yenilik, alanında başarılı bir çözüm ve ihtiyaçlara dair organize edilen her bir seçim ve beklenti için tek bir tıklama yeterli olacaktır.

Article written by admin

Merhaba, ben Batuhan. 22 yaşındayım. 2016 yılında Webgazi.com'u kurdum. O zamandan bu zamana sizlere yararı olabilecek içerikler üretmeye çalışıyorum.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

tiktok jeton hilesi - mmorpg oyunlar - kesintisiz tv apk - netblu apk - taraftar tv apk - tiktok jeton hilesi - cs 1.5 indir - gta 5 mobile hile apk - tiktok jeton hilesi tikplus apk - pop şarkılar