iPhone hızlı şarj etme
iPhone

iPhone Telefonu Hızlı Şarj Etme

iPhone 8 ve üstü bir model kullanıyorsanız, hızlı şarj etme konusunda gerçekten işinize yarayacak bir yöntem okuyacaksınız. Bu yöntemle sadece 30 dakikada telefonunuzu %50 şarj etmek mümkün.

Bildiğiniz üzere iPhone kutusundaki adaptörler 5 volt ve 1 amper çıkışlı geliyor. Bu oldukça düşük bir güç seviyesi. Eğer yüksek voltluk bir adaptör kullanırsanız iPhone 8 üzeri modellerde desteklendiği için daha hızlı şarj edebilirsiniz.

Apple’ın hızlı şarj için ürettiği adaptörleri mevcut. Her zaman öncelik orjinal cihazdan yana olmalıdır. Çünkü bugün orjinal cihaz kullanmaz, ucuza kaçarsanız batarya zamanla aşınıp sağlığını kaybedecek ve uzun vadede size istediğiniz performansı vermeyecektir. İsterseniz Apple’ın orjinal adaptörlerinden bahsedelim.

Yüksek voltluk adaptörler Apple tarafından iPad ve MacBook’lara veriliyor. Bunları ayrı olarak satın alabilir veya kendi MacBook’unuzun adaptörünü kullanabilirsiniz. iPad adaptörünü kullanmak belirli oranda işinize yarayacaktır ancak MacBook adaptörü iPhone’unuzu yıldırım hızıyla şarj edecektir. Eğer MacBook adaptörü almaya kalkarsanız 18, 29, 30, 61 ve 87 voltluk adaptörler karşınıza çıkıyor.

Hızlı şarjı destekleyen iPhone’lar 30 dakika içerisinde maksimum %50 şarj kapasitesine ulaşabiliyor. Yani siz bir adaptörü aldığınız zaman 30, 61 veya 87 voltluk olması farketmez, bu seviyeyi geçemezsiniz.

Benim size tavsiyem şu: Eğer iPhone telefonunuzu hızlı şarj etmek için sıfırdan bir MacBook adaptörü alacaksanız 87 veya 61 voltluk adaptörlere fazladan para vermenize gerek yok. Apple’ın belirlediği standartlara göre minimum 30 voltluk bir adaptör iPhone’unuzu 30 dakika içerisinde %50 seviyesine getirebiliyor.

iphone hızlı şarj farkı

Yukarıdaki resimde gerçekleştirilen testte hızlı şarj adaptörü takılan bir iPhone’un 30 dakikada %52, standart şarj takılı iPhone’un 30 dakikada %20 seviyesine geldiğini görüyorsunuz.

Karar sizin…

Not: iPhone telefonunuzu hızlı şarj etmek için sadece yüksek voltluk bir adaptör almanız gerekmiyor. Adaptör ve telefonu bağlayabilmek için Type C To Lightning yani bir tarafı Type C girişli, diğer tarafı Lightning girişli bir kablo daha almanız gerekiyor.

Article written by admin

Merhaba, ben Batuhan. 22 yaşındayım. 2016 yılında Webgazi.com'u kurdum. O zamandan bu zamana sizlere yararı olabilecek içerikler üretmeye çalışıyorum.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

tiktok jeton hilesi - mmorpg oyunlar - kesintisiz tv apk - netblu apk - taraftar tv apk - tiktok jeton hilesi - cs 1.5 indir - gta 5 mobile hile apk - tiktok jeton hilesi tikplus apk - pop şarkılar