ios 11.3
iPhone

iOS 11.3 | Pil sağlığı uygulaması ne işe yarar?

iOS 11.3 ile birlikte gelen ve oldukça faydalı olduğunu düşündüğüm pil sağlığı ayarı nedir ve ne işe yarar? Bu yazıda inceleyeceğiz.

Geçtiğimiz günlerde Apple’ın eski model iphone telefonları yavaşlattığı hakkında iddialar ortaya atıldı ve şirket bunun için büyük bir ceza ödedi. Şimdi ise Apple, iOS 11.3 sürümüyle birlikte bu skandala dur diyecek bir güncelleme yayınladı.

Peki iOS 11.3 ile gelen pil sağlığı ayarı ne işe yarar?

Ayarlar kısmından pil ayarlarına girerek pil sağlığı bölümünü görebilirsiniz. Buraya dokunduktan sonra karşınıza çıkan bölümler şu şekilde:

Maksimum kapasite: Eğer burası %100 ise iPhone telefonunuzun bataryası neredeyse ilk aldığınız günkü gibidir. Kısacası bu ayar yeni pile kıyasla mevcut pil kapasitesinin ölçüsüdür. Düşük kapasite, telefonunuzun bataryasının iyi olmadığı anlamına gelir.

Pil durumu, olması gereken en yüksek performans düzeyini destekleyebiliyorsa ve performans yönetiminin uygulanması gerekmiyorsa şu iletiyi görürsünüz:

Piliniz şu anda olması gereken en yüksek performansı destekliyor.

Performans yönetimi uygulandı

Performans yönetimi özellikleri uygulandığında şu iletiyi görürsünüz:

Bu iPhone, pil gereken en yüksek gücü sağlayamadığı için beklenmeyen bir şekilde kapandı. Bunun yeniden olmasını engellemeye yardımcı olmak için performans yönetimi uygulandı. Etkisizleştir…

Performans yönetimini etkisizleştirmeniz halinde tekrar etkinleştiremeyeceğinizi unutmayın. Beklenmedik bir kapanma görüldüğünde bu özellik otomatik olarak tekrar etkinleştirilir. Bu özelliği etkisizleştirme seçeneği de mevcuttur.

Pil sağlığı durumu bilinmiyor

iOS, aygıttaki pil sağlığı durumunu belirleyemiyorsa şu iletiyi görürsünüz:

Bu iPhone pil sağlığı durumunu belirleyemiyor. Bir Apple Yetkili Servis Sağlayıcısı pilinizin bakımını sağlayabilir. Servis seçenekleri hakkında daha fazlası…

Bu pilin düzgün takılmamasından veya bilinmeyen bir parçasının olmasından kaynaklanıyor olabilir.

Performans yönetimi özelliği kapatıldı

Performans yönetimi özelliğinin uygulanmasını etkisizleştirirseniz şu iletiyi görürsünüz:

Bu iPhone, pil gereken en yüksek gücü sağlayamadığı için beklenmeyen bir şekilde kapandı. Performans yönetimi korumalarını elle etkisizleştirdiniz.

Aygıtta başka bir beklenmedik kapanma görülürse performans yönetimi özellikleri yeniden uygulanacak. Bu özelliği etkisizleştirme seçeneği de mevcuttur.

Pil sağlığı azaldı

Pil sağlığının önemli ölçüde azalması halinde aşağıdaki ileti görünür:

Pilinizin sağlığı önemli ölçüde azaldı. Bir Apple Yetkili Servis Sağlayıcısı tam performans ve kapasite için pilinizi değiştirebilir. Servis seçenekleri hakkında daha fazlası…

Bu ileti bir güvenlik sorunu olduğu anlamına gelmez. Pilinizi kullanmaya devam edebilirsiniz. Ancak daha gözle görülür pil ve performans sorunları yaşayabilirsiniz. Pilinizin değiştirilmesiyle daha iyi bir deneyime kavuşabilirsiniz.

Konunun detayına buradan ulaşabilirsiniz.

Article written by admin

Merhaba, ben Batuhan. 22 yaşındayım. 2016 yılında Webgazi.com'u kurdum. O zamandan bu zamana sizlere yararı olabilecek içerikler üretmeye çalışıyorum.

Bu Gönderi Bir Yorum Yaptı

  1. Ersin D. Reply

    Çok güzel bir makale olmuş, teşekkürler Web gazi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

tiktok jeton hilesi - mmorpg oyunlar - kesintisiz tv apk - netblu apk - taraftar tv apk - tiktok jeton hilesi - cs 1.5 indir - gta 5 mobile hile apk - tiktok jeton hilesi tikplus apk - pop şarkılar