iPhone saklama alanı
iPhone

iPhone yetersiz saklama alanı (depolama) hatası

Apple iPhone telefonlarda sıkça karşılaşılan saklama alanı dolu veya yetersiz depolama alanı hatası nedir? Nasıl çözülür?

Bu yazıda hiçbir yerde okumadığınız iPhone depolama alanı temizleme taktiğine de yer vereceğim.

iCloud saklama alanı ne işe yarar?

Apple tarafından iPhone kullanıcılarına ücretsiz olarak sunulan iCloud, 5 GB depolama hakkı sunar. İndirdiğiniz uygulamalar, resimler ve fotoğraflar iCloud hesabınızda yedeklenir. iPhone telefonunuzu sıfırladığınızda, iCloud hesabınıza giriş yaptıktan sonra veriler otomatik olarak geri yüklenir.

Karşılaştığınız depolama hatası telefon hafızasına bağlı olarak gerçekleşir. Örneğin iPhone telefonunuzda bulunan 32 GB depolama alanının 31.900 MB’lık bir kısmını kullandıysanız depolama alanı hatası alabilirsiniz.

Peki bu hatanın çözümü nedir? iPhone depolama alanı temizleme işlemi nasıl yapılır?

En basit yoldan iPhone saklama alanı temizleme

  • Kullanmadığınız bütün oyunları ve uygulamaları üzerine basılı tuttuktan sonra çarpı işaretine dokunarak iPhone cihazınızdan silin.
  • Telefonunuzda hangi tarayıcıyı kullanıyorsanız tarayıcı geçmişi (çerez) ve önbellekleri silin. Tarayıcıda depolanan resimler bazen 200-300 mb seviyelerine kadar çıkabiliyor.
  • Sosyal medya uygulamalarının önbellek dosyalarını silin. Bunun için Ayarlar > Genel > iPhone saklama alanı > Önbelleğini silmek istediğiniz uygulamaya tıklayın. Karşınıza 2 farklı veriyi sil seçeneği çıkacaktır. Üsttekini seçin.

Telefonunuza Google Fotoğraflar uygulamasını indirin. Bütün fotoğraf ve videolarınızı buraya yedekledikten sonra iPhone cihazınızdaki bütün fotoğraf ve videoları silin. Bu yöntemle galeriniz artık Google Fotoğraflar olacaktır.

iPhone saklama alanındaki “diğer” kısmı nedir? Nasıl silinir?

Diğer kısmı iPhone telefonunuzdaki oyunları ve uygulamaları gösterir. Kullanmadığınız uygulamaları ve oynamadığınız oyunları silerek iPhone saklama alanındaki diğer kısmını boşaltabilirsiniz.

iPhone depolama temizliği nasıl yapılır? Anlattık. Umarım işinize yaramıştır. Eğer atladığımız yöntemler varsa yorum bölümünden yazarak diğer ziyaretçilerimize destek olabilirsiniz.

Article written by admin

Merhaba, ben Batuhan. 22 yaşındayım. 2016 yılında Webgazi.com'u kurdum. O zamandan bu zamana sizlere yararı olabilecek içerikler üretmeye çalışıyorum.

Bu Gönderi Bir Yorum Yaptı

  1. Gamze Reply

    6s telefonum hiç bir uygulama yok hepsini sildim sadece 5-10 tane mesaj 18 tane ikişer dakikalık videolar ama hala saklama alanı dolu diyor ne yapmam gerekiyor

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

tiktok jeton hilesi - mmorpg oyunlar - kesintisiz tv apk - netblu apk - taraftar tv apk - tiktok jeton hilesi - cs 1.5 indir - gta 5 mobile hile apk - tiktok jeton hilesi tikplus apk - pop şarkılar