PUBG mobile kasma sorunu
Oyun

PUBG Mobile kasma sorunu | En iyi mobil PUBG ayarları

PC sürümünün tutulmasının ardından akıllı telefonlar için yayınlanan PUBG mobile son zamanlarda oyuncuların dikkatini çekmeyi başardı. Fakat her oyunda olduğu gibi oyuncular PUBG’nin mobil sürümünde de çeşitli sorunlarla karşılaşıyor. Bunlardan biri de mobil PUBG kasma sorunu. Peki PUBG mobile kasma sorunu nasıl çözülür? Android ve iOS için PUBG mobile hızlandırma rehberi.

PUBG Mobile kasma sorunu

Öncelikle bütün samimiyetimle söylemeliyim ki donma sorunu için çeşitli yazılar yazılmış ve bunların çoğu birbiriyle aynı. Hatta bu yazıda hemen hemen aynı olacak diyebilirim. PUBG mobile donma sorunu için yazılan bütün yazılarda ziyaretçilerin dikkatini çekmek için önemsiz yerlere değinilmiş. Fakat sizi temenni ederim ki bunun için aşağıda bahsettiğim ayarlardan başka pekte alternatifiniz yok. Kafanızı ütülediğim için kusura bakmayın. Bu yazıdan sonra daha farklı yollar arayacak olan arkadaşlar olacak. Boşuna vakit kaybetmemeleri açısından bunları söylemek zorundayım. Yavaş yavaş PUBG Mobile kasma sorununun çözümlerine geçelim.

En iyi PUBG mobile ayarları – Android ve iOS

en iyi PUBG mobile ayarları
en iyi PUBG mobile ayarları

Grafikler

Bu ayar isminden de anlaşılacağı üzere grafik yani oyun içindeki görüntü kalitesi ayarı. Bu ayarı ne kadar yüksek tutarsanız detay o kadar artar ve haliyle cihazınızı yorarsınız. Biz PUBG mobile hızlandırma başlığı altında çözüm önerileri sunduğumuz için bu ayarı en aşağıya yani akıcıya çekiyoruz.

Kare hızı (FPS) – Kısaca FPS nedir?

Oyun içerisinde alınan saniyelik görüntü sayısıdır. Donanımınız bunda en büyük etkendir diyebilirim. Şöyle düşünün. Eğer FPS değerini 30 yaparsanız cihazınız oyun boyunca saniyede 30 görüntü alır. Kısaca oyun performansını artıran önemli bir etkendir. FPS ne kadar yüksek olursa oyun o kadar akıcı olur fakat cihazınız daha fazla ısınır.

PUBG FPS ayarı nasıl olmalı? PUBG Mobile FPS arttırma

Yukarıda FPS değerini artırmanın cihazınızı ısındıracağını söylemiştik. Fakat biz bunu grafik ayarlarını en düşük seviyeye getirerek dengelemiş olduk. Bu yüzden oyunumuzu en stabil hale getirmek için kare hızını en yükseğe çekeceğiz.

Not: Kare hızı ayarı cihazdan cihaza farklılık gösterebilir. Telefonunuzdaki en yüksek ayar hangisiyse onu seçin.

Stil ve düzgünleştirme

Bu kısım önemli olmadığı için pek fazla üzerinde durmaya gerek yok diye düşünüyorum. Stil ayarını klasik, düzgünleştirme ayarını kapalı olarak işaretleyin yeter.

Android için ekstra uygulamalar ile PUBG mobile hızlandırma

PUBG mobile kasma sorunu altında içerik yayınlayan bütün editörler Android cihazlarda ek olarak çeşitli GFX Tool uygulamaları önermiş. Ben bunları önermiyorum. Yukarıda bahsettiğim kare hızı (FPS) ayarını yaptıysanız bu tür yan uygulamalara gerek kalmayacaktır. Zaten oyun donanım özelliklerinize göre cihazınıza sunabileceği en yüksek FPS ayarını seçme imkanı veriyor. Fakat yinede kullanacağım diyorsanız şu GFX Tool uygulamasını önerebilirim.

Kafanıza takılan veya çözemediğiniz sorun olursa çekinmeden yorum kısmında belirtebilirsiniz.

Article written by admin

Merhaba, ben Batuhan. 22 yaşındayım. 2016 yılında Webgazi.com'u kurdum. O zamandan bu zamana sizlere yararı olabilecek içerikler üretmeye çalışıyorum.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

tiktok jeton hilesi - mmorpg oyunlar - kesintisiz tv apk - netblu apk - taraftar tv apk - tiktok jeton hilesi - cs 1.5 indir - gta 5 mobile hile apk - tiktok jeton hilesi tikplus apk - pop şarkılar