PS4 alınır mı?
Oyun

Şuan için PS4 Alınır Mı?

Eğer PlayStation 4 alma eşiğindeyseniz biraz kafanız karışabilir. Bu yazıda tarafsız bir şekilde 2019 yılında hala PS4 alınır mı? Sorusuna cevap bulacaksınız.

PlayStation Fiyatları

Aslında geçen sene PS4 Fiyat/Performans cihazı iken şuan pahalıya satılan konsol durumuna düştü. Bunun sebebi kur fiyatlarının yükselmesinden kaynaklı fakat sonuç olarak bu şuan için bir sorun.

Konsol olarak adlandırdığımız cihazların (Xbox, PlayStation farketmez) temel amacı uygun fiyat aralığında sunulabilecek en stabil oyun deneyimini sunmaktır. Örneğin 2000 TL’ye satılan bir PS4’ün verdiği performansı 2000 TL’ye satılan bir bilgisayar veremez. Çünkü konsol tek bir elden çıkar, oyunlar tamamıyla cihaza uyumlu hale getirilir.

Örneğin PS4 Pro’nun 1900 TL’ye satıldığı dönemi ele alırsak, 1900 TL’ye 4K 30 FPS sabit oyun oynayabiliyorduk. Aynı dönemin toplama veya hazır bilgisayarlarına kıyasla PS 4 Pro tam bir F/P canavarına dönüşüyordu fakat artık öyle değil. Şuan neredeyse 2 katı fiyatına satılıyor ve gerçekten konsola yakışmayacak fiyatlar.

Temmuz 2017 PS 4 Pro 1 TB Fiyatı: 1899 TL

Mayıs 2019 PS 4 Pro 1 TB Fiyatı: 3400 TL

Oyun Fiyatları

Oyun fiyatları PS4 çıktığından itibaren başlı başına bir sorundu fakat şuan extra bir sorun haline dönüştü. Bunun sebebi de yine tahmin edebileceğiniz gibi kur fiyatları.

Kutulu oyunlar: Fiziksel olarak satılan oyunlar.

Dijital oyunlar: Fiziksel olmayan, sanal ortamda satılan oyunlar.

Daha önceden dijital oyunlar kutulu oyunlara göre PlayStation Store üzerinden daha ucuza satılırdı. Şuan durum değişti. Dijital oyunlarda, kutulu oyunlarda çok pahalı. PS4 alıp oyun oynamak istiyorsanız, paraya kıyacaksınız.

Ayrıca oyuncular genelde PS Store’daki indirimleri bekler ve 250-260 TL’lik oyunları 90-100 TL’ye alabilirlerdi. Bu indirimler hala var ancak oyunlar en fazla piyasaya ilk çıktığı zamanlardaki fiyatlara düşüyor.

Yani eğer ben konsolu alırım ama oyunu almakta zorlanırım diyorsanız 2 kere düşünün. Çünkü konsolu aldıktan sonra bütün oyunları almak istiyorsunuz. Alamayınca da o konsolun değeri gözünüzde 0’a iniyor. Şahsen oyun alamayıp konsolu satan çok arkadaşım var diyebilirim…

Article written by admin

Merhaba, ben Batuhan. 22 yaşındayım. 2016 yılında Webgazi.com'u kurdum. O zamandan bu zamana sizlere yararı olabilecek içerikler üretmeye çalışıyorum.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

tiktok jeton hilesi - mmorpg oyunlar - kesintisiz tv apk - netblu apk - taraftar tv apk - tiktok jeton hilesi - cs 1.5 indir - gta 5 mobile hile apk - tiktok jeton hilesi tikplus apk - pop şarkılar