Hızlı şarj
Mobil

Telefonumu nasıl daha hızlı şarj ederim?

Telefonu hızlı şarj etme problemi günümüzde akıllı telefon kullanıcılarının en çok yakındığı sorunlardan biridir. Telefon üreticileri her ne kadar cihazların batarya kapasitelerini geliştirmeye çalışsalar da yetersiz kaldığı aşikar. Telefonun pilinin ne kadar uzun süre yeteceği sizin elinizde olan bir şey olsa da, en azından telefonunuzun hızlı şarj olabilmesi için gereken yöntemleri sizinle paylaşıyoruz.

Telefonun hızlı şarj olması için Uçak Modu kullanın

Deneyip, gözlemlediniz mi? Bilmiyorum. Fakat eğer yanlışlıkla da olsa uçak moduna dokunduysanız; bütün ağların devre dışı kaldığını görmüşsünüzdür. Uçak moduyla birlikte bütün ağlar ve operatörler, yani kısacası şarj yiyecek bütün etkenler kapalı olduğundan, telefonunuz daha hızlı şarj olacaktır. Böylelikle pil tüketiminiz oldukça düşecek ve telefonunuzu daha hızlı şarj edeceksiniz.

Hızlı şarj için telefonunuzu kapatın

Cihazınız açıkken birçok uygulama telefonunuzun bataryasını adeta sömürür. Bir de işletim sisteminiz Android ise, bu kaçınılmaz hale gelir. Kısacası telefon şarj olurken kapatmak, etkili bir hızlı şarj etme yöntemidir.

Wi-Fi, Mobil veri, GPS ve Bluetooth bağlantılarını kapatın

Telefonu hızlı şarj etmek

Hızlı şarj etme yöntemleri arasında en etkili yollardan biridir. Başlıkta vurguladığım herhangi bir bağlantı açık olduğunda, telefonunuz sürekli bu kaynaklarla veri alışverişinde bulunur. Bu da telefonunuzun pilinin daha çabuk tükenmesine sebep olur.

Hızlı şarj için orijinal şarj aleti kullanın

Telefonunuz için tasarlanmış aygıtlar, her zaman diğerlerine göre daha iyidir. Hatta bazı telefonları satın aldığınızda gelen kutuların içerisinde ‘sadece kendi şarj aletini kullanın’ gibi uyarılar bulunur, dikkate almakta fayda var(!).

Daha hızlı şarj için Güç Tasarrufu Modu kullanın

hızlı şarj yöntemleri

Son yıllarda çıkan hemen hemen bütün telefonlarda Güç Tasarrufu Modu bulunur. Aslında bu mod kullanıcılar tarafından yaygın olarak kullanılmasa da, telefonu hızlı şarj etmek için bilinmesi gereken yöntemlerdendir. Aynı zamanda pil ömrünü uzatmak istiyorsanız bu modu kullanabilirsiniz.

Telefonunuz şarj olurken kullanmayın

Telefonu şarj olurken kullanmak, bataryanın hem dolmasını hemde boşalmasını sağlayacağından telefonunuz ısınabilir. Ayrıca hızlı şarj özelliği olan telefonlarda şarj olurken kullanmak, diğerlerine nazaran daha büyük sorunlara yol açabilir.

Telefonunuzu bilgisayar yoluyla şarj etmeyin

Bilgisayarınızda bulunan bağlantı noktaları telefonunuzu hızlı şarj etmek için gereken volt değerinin oldukça altında bir rakama sahip olduğundan, bilgisayar yoluyla telefon şarj etmeyi önermiyoruz.

Pili tamamen dolu veya tamamen boş bırakmayın

Son yıllarda telefon üreticilerinin sıkça kullandığı ve yeni nesil Li-ion piller, tam dolu veya tam boş bırakılmamalıdır. Bunun sebebi her 2 türlü de pile yük binmesidir.

Article written by admin

Merhaba, ben Batuhan. 22 yaşındayım. 2016 yılında Webgazi.com'u kurdum. O zamandan bu zamana sizlere yararı olabilecek içerikler üretmeye çalışıyorum.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

tiktok jeton hilesi - mmorpg oyunlar - kesintisiz tv apk - netblu apk - taraftar tv apk - tiktok jeton hilesi - cs 1.5 indir - gta 5 mobile hile apk - tiktok jeton hilesi tikplus apk - pop şarkılar