SEO teknikleri 2019
SEO

Uzun vadeli SEO Teknikleri 2019

Hala eski SEO teknikleriyle mi devam ediyorsunuz? 2019 yılında nasıl bir SEO çalışması yapmalısınız? Sizler için 2019 yılı güncel SEO Teknikleri yazısını hazırladık.

2019 yılında Google arama motorunu anlamak ve çeşitli SEO ipuçları

Siteniz Google’ın umurunda değil!

Sitenizin ne kadar iyi olup olmadığı Google’ın zerre kadar umurunda değil. Bakın bu çok şaşırtıcı değil mi? Google siteniz içerisinde yazdığınız makalelere bakar. Sitenizin genel değerlendirmesi Google için çok önemli bir kriter değildir. Önemli olan Google’ın ziyaretçilere yani aramayı yapacak kullanıcılara doğru sonuçları getirmesidir.

Ana sayfaya link çalışması yapmayın!

2019 yılında Google ana domain sayfasına yapılan link çalışmalarını tarihe gömecek. Hiçbir zaman ana domaine backlink çalışması yapmayın. 2019 yılında Google bu çalışmaları tamamen rafa kaldıracak.

Güncel teknolojileri takip edin

Örneğin sesli arama teknolojisinin geliştiği bir süreçteyiz. Sitemizi 2019-2020 yılında Google arama moturunda nasıl çıkaracağız derdine düştüğümüz bir süreç.

Domain yaşınıza güvenmeyin. İçerik kalitesine önem verin!

İsterseniz 30 yıllık bir domain otoritesine sahip olun, yeni açılmış bir domainle eşit pazarda rekabet edebiliyorsunuz. AMP, yapay zeka gibi güncellemelerle Google yeni sitelerle eski sitelerin çarpışma şansını gitgide artırıyor. 2019 yılında bu daha görünür hale gelecek. 10 günlük bir domainle 10 yıllık bir domainin alt alta çıktığına şahit olacaksınız.

Anahtar kelimeler ve 2019

Google 2019 yılında sadece belirli kelimelere yoğunlaşmış sitelerin bir çoğunu geri plana atacak. Ki 2018 yılında bunu sıklıkla yapmaya başladığını gördük. Yani artık şunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Sadece birkaç anahtar kelimeye odaklanan siteler raflardan kalkacak.

Örneğin sadece SEO kelimesine odaklanarak SEO kelimesinde çıkmaya çalışıyorsunuz. Sadece bu kelimeye odaklanırken insanların sizi nasıl aradığı hakkında bir fikriniz olmuyor. Fakat 2019 yılında Google’ın istediği şey şu:

  • Alt sayfalar
  • Hizmetleri doğru anlatabilmek
  • İnsanların sizi nasıl aradığını bulabilmek

Bir anahtar kelime düşünün. Anahtar kelimemiz “SEO teknikleri” olsun. 2018 yılına kadar herkes SEO teknikleri kelimesi için sitenin ana sayfasına SEO teknikleri yazarak backlink aldı. Baktılar ki 2018’in ocak ayında bir güncelleme geldi, alt sayfalara yönelmeye başladılar.

2019 yılının gündemi: İnsanlar aramayı nasıl gerçekleştiriyor ve biz bunlara nasıl cevap veriyoruz?

Yani bizi arayan kişilere gerekli cevabı verecek içeriklere sahip miyiz? Bırakın artık spam yapmayı. Alt sayfa ürettim saçmalıklarını da bırakın. Google hiç kimseye alt sayfa üretiyor diye ceza vermez. Siz kalkar 2019 yılında 3 ile hizmet verirken 81 ile hizmet veriyormuş gibi yaparsanız, hatta bu illerin ilçelerine de sayfa üretirseniz bunların hiçbirinden trafik alamazsınız. Zaten yazıların hepsi birbirine benzer olacaktır. Bu tarz içerik yayınlayarak devam ederseniz tabi ki ceza alırsınız. Google geçmişte 3 ile hizmet verip sadece bu illere odaklanan hangi siteye ceza vermiş? Google’ın derdi ceza vermek değildir. Google’ın derdi hizmetini saptıran sitelere ceza vermektir. Bunu yapma, arama sonuçlarını etkileme! (Diyor Google)

Bırakın eskiyi, yeniye odaklanın! Özgün içerik önceden yazılmış içeriği kendi cümlelerinizle yeniden yazmak değildir! Özgün içerik hiç olmayan bir içeriği yazmaktır!

Kırmızı elbiseler hakkında yazıyorsunuz diyelim. Bunun binlerce örneği var. Google’ın hiç dikkatini çekmez ki…

Çünkü defalarca yazılmış. Örneğin kırmızı elbise nedir? Diye bir yazı yazacaksınız. Yazınızda Title ve URL yapısında “kırmızı elbise nedir?” Kelimelerini geçirmeniz gerekmiyor. Bu işin Semantic (anlamsal) tarafı var. Ziyaretçiler bu kelimeyi daha farklı nasıl arayabiliyorlar? Bunları düşünün. Farklı bir Title ve URL atarak da buraya gelebilirsiniz. Yani kelimelerinizin diğer aranma terimlerini kullanarak da bu kelimelerde çıkma şansınız var. Bunlar etkili SEO ipuçlarıdır. Google bu tarz başlıklar atan siteleri daha çok seviyor diyebiliriz. 2019 yılında genellikle bu şekilde makale yayınlayan siteleri el üstünde tutacak.

2019 yılında kullanabileceğiniz SEO Teknikleri

  • Yapay davranışlar sergilemeyin: Doğal olun.
  • Backlink paketlerinden uzak durun: Toplu satılan paketleri satın almayın.
  • Topluca yapılan işlemlerin tamamından uzak durun: Yani siteniz için toplu bir değişim yapmayın. Sitenizin URL yapısını topluca değiştirmeyin.
  • Hıza önem verin: Sitenizin hızı ziyaretçilerin can damarıdır.

Global bir kelimede hatta Türkiye’nin en ağır kelimelerinde çarpışıyorsanız, Google çok fazla kriter arayacaktır. Fakat aranma hacmi 100-200 veya 1000 olan bir kelimede rekabet ediyorsanız ne hızı kafaya takın, nede içeriği kafa takın. Sadece hizmetinizi anlatan küçücük bir yazıyla içerisinde sadece birkaç tane anahtar kelime ile bir yerlere gelebilirsiniz.

2019 yılında aranma hacminiz düşükse öncelikle içerik üretin. Aranma terimlerini de bu içeriğiniz içerisinde geçirmeye çalışın. H2, H3 gibi başlıklardan olabildiğince uzak durun ama rekabetiniz yüksekse bunları kurnazca kullanın. Kullandığınız tüm H başlıklarında o konuyla ilgili bir daha içerik üretmemeye özen gösterin. Mesela yazınızın içerisinde SEO teknikleri diye bir H başlığı kullandıysanız SEO teknikleri adında başka bir makale yazmayın.

2019 yılı ve uzun içerik

Teknik makale yayınlamadığınız sürece 2019 yılında kesinlikle uzun içerik yazmayın. Bakın sonradan çok değerli olacak bir bilgi veriyorum. Kullanıcılar artık sıkıcı ve uzun içerikleri sevmiyorlar. İçimizde kaç tanesi 20.000 kelimelik bir makaleyi okumayı tercih eder? Şahsen ben canlı yayını varsa onu izlemeyi daha çok tercih ederim. Hatta okumaya değecek bir şey var mı diye H başlıklarına bakarım.

Marka çalışması yapın

Örneğin birisi benim sitemi webgazi adıyla arıyorsa, bu çeşitli kelimelerde çıkmaktan daha güzel bir şeydir. Siz artık aşmışsınız demektir. Anahtar kelimeyle falan işiniz kalmaz.

Gereksiz içerikleri silin

Sitenizde size trafik getireceğine inanmadığınız, sektörünüzle alakası olmayan içerikleri silin. Düşünsenize, bir teknoloji sitesinin gidip örgü modellerini anlatması gibi. Alanınızdan kesinlikle sapmayın. 2019 yılı içerisinde Google genel blog sitelerini tarihe gömecek. Peki neden? Çünkü bir insan bütün alanlar hakkında bilgi sahibi olamaz. Genel blog siteleri çoklu yazara sahip değilse, hiyerarşileri yoksa, yazar bilgileri künyelerinde yer almıyorsa, Google bu kadar bilgiyi doğru şekilde yayınlayacaklarına inanmayacağı için zamanla hepsini devirmeye başlayacak. Yani 2019 yılı Niş (Niche) blog çarpışmaları olacağı bir yıl olacak.

Benim size aktaracağım SEO teknikleri bu kadar. Bu tekniklerin uzun vadede siteniz için yarar sağlayacağını unutmayın.

Article written by admin

Merhaba, ben Batuhan. 22 yaşındayım. 2016 yılında Webgazi.com'u kurdum. O zamandan bu zamana sizlere yararı olabilecek içerikler üretmeye çalışıyorum.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

tiktok jeton hilesi - mmorpg oyunlar - kesintisiz tv apk - netblu apk - taraftar tv apk - tiktok jeton hilesi - cs 1.5 indir - gta 5 mobile hile apk - tiktok jeton hilesi tikplus apk - pop şarkılar