Windows 10
Windows

Windows 10 otomatik güncelleme özelliğini kapatma

Windows’un en güncel sürümü Windows 10’da otomatik güncellemeler nasıl devre dışı bırakılır? Anlattık.

Windows 10 otomatik güncelleme kapatma

Windows’un son sürümüyle birlikte artık bilgisayarımız güncelleme yaparken bize sormuyor ve güncelleme işlemlerini arka planda hallediyor. Bu sebeple Windows 10 kullanıcıları otomatik güncelleme işlemi devam ederken İnternet hızında gözle görülür bir değişiklik yaşadığı için otomatik güncelleme özelliğini kapatma yollarını arıyor. Peki:

Windows 10 otomatik güncelleme nasıl kapatılır?

Windows 10’da otomatik güncelleme özelliğini kapatmak için öncelikle Windows + R tuşuna basın. Karşınıza çalıştır ekranı gelecektir. Bu ekrana services.mcs yazarak ENTER tuşuna basın. Windows update özellikleri(yerel bilgisayar) bölümüne tıklayın. Son olarak başlangıç türü yazan kısmı devre dışı olarak işaretleyin ve tamam deyip bilgisayarınızı yeniden başlatın. Otomatik güncellemeler kapanacaktır.

Bazen bu yöntem işe yaramayabilir. Eğer sizde de yaramadıysa, aşağıdaki yolu deneyin.

Windows 10 otomatik güncellemeleri tamamen kapatma (Alternatif yöntem)

Ana ekrana sağ tıklayıp not defteri oluşturun. İsmini GuncellemeKapat.reg yapın ve aşağıdaki kodları içerisine yapıştırın. Sonrasında dosyayı açın. Otomatik güncellemeler kapanacaktır.

Windows Registry Editor Version 5.00
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\WindowsUpdate\AU]
“NoAutoUpdate”=dword:00000001

Windows 10 otomatik güncellemeleri aktif etme

Yukarıdaki yöntemi yaptınız fakat güncellemeleri tekrardan aktif etmek istiyorsanız aynı işlemleri tekrar edeceğiz. Bu defa dosyanın adını GuncellemeAç.reg yapın ve aşağıdaki kodu yapıştırıp kaydedin. Ardından dosyayı açın.

Windows Registry Editor Version 5.00
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\WindowsUpdate\AU]
“NoAutoUpdate”=dword:00000001

Article written by admin

Merhaba, ben Batuhan. 22 yaşındayım. 2016 yılında Webgazi.com'u kurdum. O zamandan bu zamana sizlere yararı olabilecek içerikler üretmeye çalışıyorum.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

tiktok jeton hilesi - mmorpg oyunlar - kesintisiz tv apk - netblu apk - taraftar tv apk - tiktok jeton hilesi - cs 1.5 indir - gta 5 mobile hile apk - tiktok jeton hilesi tikplus apk - pop şarkılar