Hard reset
Android

Android telefonlarda hard reset atma

Android telefonlarda hard reset (hard format olarak da bilinir) nasıl atılır? Adım adım hard reset atma işlemi.

Akıllı telefonunuzda yazılımsal herhangi bir problem oluştuysa ve sadece hard reset ile çözebileceğinizi anladıysanız, maddeler halinde telefona format nasıl atılır? Anlattık. Burada önemli olan telefonunuza hard reset attığınızda bütün verilerinizin silineceğini unutmamanızdır.

Hard reset nedir?

Android işletim sistemini kullanan cihazlarda köklü format atma işlemidir. Soft format (fabrika ayarlarına dönme) işleminden farkı cihazınızın yazılımını ilk aldığınız günkü haline geri döndürür. Bu işlemi yaparken dikkat edilmesi gerekir.

Hard reset (hard format) nasıl atılır?

  • Telefonunuzu komple kapatın.
  • Güç, home ve ses açma (veya kapama) tuşlarına aynı anda basılı tutarak telefon açılana kadar bekleyin. Bazı telefonlarda bu tuş kombinasyonu geçerli olmayabilir. Google’dan telefonunuzun markasını yazıp hard reset tuş kombinasyonunu öğrenebilirsiniz.
  • Karşınıza recovery ekran modu gelecektir.
  • Wipe data factory reset yazısının üzerine ses açma ve kapatma tuşları ile gelin. Ardından power (açma – kapama) tuşu ile seçin. Tekrardan güç tuşu ile karşınıza çıkan Yes butonuna tıklayın.
  • Ekrandan bir takım kod öbekleri geçecektir. Bu telefonunuz sıfırlanıyor anlamına gelir.
  • Bütün işlemler bittiğinde reboot system now seçeneğine tıklamak yeterli olacaktır.

Not: Kafanızda soru işareti kalmaması açısından; Telefonunuz hard reset işleminden sonra biraz ağır başlatılabilir. Bu gayet normaldir. Kolay gelsin.

Article written by admin

Merhaba, ben Batuhan. 22 yaşındayım. 2016 yılında Webgazi.com'u kurdum. O zamandan bu zamana sizlere yararı olabilecek içerikler üretmeye çalışıyorum.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

tiktok jeton hilesi - mmorpg oyunlar - kesintisiz tv apk - netblu apk - taraftar tv apk - tiktok jeton hilesi - cs 1.5 indir - gta 5 mobile hile apk - tiktok jeton hilesi tikplus apk - pop şarkılar