Android
Android

Android telefonlarda kendi kendine kapanma sorunu ve çözüm yolları

Android telefonunuz sürekli yeniden başlatılıyor veya kendi kendine kapanıp açılıyorsa bu yazıyı okumanızda fayda var.

Öncelikle bu hatayı Samsung Galaxy J7 telefonumda bizzat yaşadım ve şuan tecrübeli birinin kaleminden okuyorsunuz diyerek yazıma başlayayım.

Hatanın en temel nedeni bataryadır. Hatta kullanıcıların sürekli yakındıkları “telefonum kapandı açılmıyor, kendi kendine yeniden başlatıyor, durduk yere kapanıyor” gibi hataların hepsinin sebebi bataryadır. Sadece telefon değil, bütün teknolojik cihazlarda batarya en hassas donanım olduğu için zamanla yıpranıyor ve bu gibi hatalar ortaya çıkıyor.

Telefonum kendi kendine kapanıyor hatası – çözüm yolları

Sorunu kökünden halletmek istiyorsanız telefonun bataryasını değiştirin. Garantisi varsa sorununuzu açıkça belirterek yetkili servise gönderin. Bunun dışında üretebileceğimiz diğer çözüm yolları aşağıdadır.

  • Eğer şarjınız bittikten sonra telefon sürekli kendini yeniden başlatıyorsa ve bu olay daha ilk kez başınıza geldiyse telefonun arka kapağını açın ve bataryayı çıkarıp takın. Ardından kapalı bir şekilde şarj edin. Tamamen dolana kadar bekleyin ve dolduktan sonra power (açma) tuşuna basarak telefonu açın. Büyük ihtimalle sorun çözülecektir.
  • Düşük bir ihtimal olsa da telefonda yazılımsal bir problem varsa çözüm yolu olarak hard reset atmayı deneyin.

Açıkçası bunların dışında bu hata karşısında yapılabilecek pekte bir şey yok.

Article written by admin

Merhaba, ben Batuhan. 22 yaşındayım. 2016 yılında Webgazi.com'u kurdum. O zamandan bu zamana sizlere yararı olabilecek içerikler üretmeye çalışıyorum.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

tiktok jeton hilesi - mmorpg oyunlar - kesintisiz tv apk - netblu apk - taraftar tv apk - tiktok jeton hilesi - cs 1.5 indir - gta 5 mobile hile apk - tiktok jeton hilesi tikplus apk - pop şarkılar