android antivirüs programı
Android

Android telefonlar için en iyi antivirüs programları

Bu yazımızda sizlere Android için en iyi antivirüs programlarını listeledik. Android telefonlar için en iyi antivirüs programları(uygulamaları) 2017 güncel listesi ile telefonunuzu virüslerden koruyabilirsiniz.

Günümüzde akıllı telefonlarda en çok kullanılan işletim sistemi Android işletim sistemidir. Dolaylı olarak İnternet ortamında yer alan kötü niyetli insanlar, telefonlardaki bilgileri çalmak için Google‘ın ürettiği işletim sistemi olan Android’i hedef alıyor. Çoğu zaman da ruhumuz bile duymadan uygulamaların içerisine yerleştirdikleri kötü niyetli yazılımlarla amaçlarına ulaşmış oluyorlar.

Bu sebeple günümüzde çoğu telefon üreticisi Google Play dışında bilinmeyen kaynaklardan uygulama yüklenememesi özelliğini aktif eder. Biz de kullanıcılar olarak bazen zorunlu olduğumuz durumlarda bu özelliği kapatırız.

İşte bu gibi durumlarda Android telefonlarda antivirüs programları devreye giriyor. Gelin hep birlikte Android telefonlarda bulunan güvenilir antivirüs uygulamaları neler? Bir göz atalım.

AVL

Android telefonlarda en iyi antivirüs programı ödülünün sahibi olan AVL, sunduğu özellikler ile dikkat çekiyor.

Uygulamanın en iyi özelliklerinden bir tanesi, numara engelleme özelliğidir. Bu uygulama ile telefonunuza gelen istemediğiniz aramaları engelleyebilir, zararlı web sitelerini tespit edebilirsiniz. Ayrıca AVL, telefonunuzda pil ömrünü uzatmak için oldukça hafif olarak tasarlanmıştır.

AVL’yi buradan indirebilirsiniz

Avast Antivirus – Güvenlik

Bilgisayar sektöründeki başarısından sonra mobil sektöre adım atan antivirüs devi Avast, mobil telefonlarda birçok ücretsiz özellik sunuyor. Avast bizlere AVL’de olduğu gibi arama engelleyici özelliğinin yanı sıra ek olarak; güvenlik duvarı özelliği de sunuyor. Yani Android telefonunuzu kaybettiğiniz takdirde uzaktan kilitlemenize ve içindeki verileri silmenize olanak sağlıyor.

Android antivirüs programı Avast’ı pek fazla anlatmak istemiyoruz çünkü ne kadar kaliteli bir marka olduğunu hepiniz biliyorsunuzdur.

Avast Antivirus & Security’yi buradan indirebilirsiniz

Bitdefender Antivirus

Güvenlik sektöründe önemli isimlerden biri de Bitdefender. Antivirüs programı son derece hafif. Program arka planda çalışmadığı için bataryadan tasarruf etmenizi sağlıyor. Fakat bu özellik gerçek zamanlı koruma hizmeti vermediğini gösteriyor. Yani tarayıcıda gezinirken telefonunuza herhangi bir virüs bulaşması durumunda Bitdefender’ın engel olamayacağı anlamına geliyor. Ancak virus programının yetkilileri tarafından yapılan açıklamada cihaza indirilen uygulamaların otomatik olarak tarandığı belirtildi.

Uygulama yüklediğiniz andan itibaren çalışır duruma gelir. Herhangi bir ek ayar yapmanıza gerek yoktur.

Bitdefender Antivirus Ücretsiz buradan indirebilirsiniz

McAfee Antivirüs ve Güvenlik

Yine PC versiyonu bulunan ve çokça bilinen bir program olan McAfee‘nin Android için antivirüs uygulaması da bulunuyor. Uygulamanın ücretsiz özellikleri arasında kaybolan bir cihazın izlenmesi, kilitleme, verileri uzaktan silme özellikleri de bulunuyor. Hatta ve hatta telefonunuzun çalınması durumunda antivirüs programı hırsızın resmini bile çekebiliyor.

Ayrıca uygulama; İnternet ortamında korunması gereken hassas bilgilerin sızdırılıp – sızdırılmadığını kontrol etmek için uygulamaları tarama ve gerekirse kilitleme özelliğini de kendi içinde barındırıyor. McAfee, diğer antivirüs programlarında olduğu gibi istemediğiniz kişilerin sizi aramasını engelleyebiliyor.

Uygulama Premium özelliğinde bizlere reklamları kaldırma ve canlı destek alma imkanları sunuyor.

McAfee Security & Power Booster’ı buradan indirebilirsiniz

Kaspersky Antivirus ve Güvenlik

Kaspersky, yazının üstünde yer verdiğimiz Bitdefender android antivirüs programı gibi büyük bir kullanıcı kitlesine sahip. Android güvenlik uygulamasının ücretsiz sürümünde birçok özellik mevcut. Uygulama, AV-Test’in daha önceki raporlarına göre %99.9’luk bir algılama oranı ile kötü amaçlı yazılımları ayırt etme özelliğine sahip olduğu gözlemlendi.

Kaspersky antivirüs uygulaması bizlere ilk kayıt olduğumuzda 1 aylık Premium özelliği deneme imkanı veriyor.(Deneme sürümü bittiğinde yıllık olarak – yaklaşık 12 £.)

Kaspersky Antivirus & Security programını buradan indirebilirsiniz

Norton Güvenlik ve Antivirüs

Norton Antivirüs uygulamasının, geçtiğimiz aylarda yapılan AV Testi ile tüm Android işletim sistemi tabanlı zararlı yazılımların %100‘ünü tespit ettiği gözlemlendi.

Android Antivirüs uygulamasının özellikleri arasında ilginç bir özellik olan telefonunuzu sadece 1 SMS mesajıyla kilitleme özelliği de var.

Norton Security ve Antivirus’ı buradan indirebilirsiniz

Avira Antivirus Güvenliği

Android antivirüs programı Avira, sadece indirdiğiniz dosyaları ve telefonunuzun hafızasındaki içerikleri taramakla kalmıyor, aynı zamanda SD kartınız gibi harici depolama aygıtlarını da tarıyor.

Uygulamanın Premium sürümüne geçerseniz daha detaylı destek alabilir, kötü amaçlı web sitelerinin otomatik olarak engellenmesini sağlayabilirsiniz.

Avira Antivirus Security programını buradan indirebilirsiniz

Article written by admin

Merhaba, ben Batuhan. 22 yaşındayım. 2016 yılında Webgazi.com'u kurdum. O zamandan bu zamana sizlere yararı olabilecek içerikler üretmeye çalışıyorum.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

tiktok jeton hilesi - mmorpg oyunlar - kesintisiz tv apk - netblu apk - taraftar tv apk - tiktok jeton hilesi - cs 1.5 indir - gta 5 mobile hile apk - tiktok jeton hilesi tikplus apk - pop şarkılar