Android telefonumuzu satmadan önce
Android

Android telefonumuzu satmadan önce ne yapmalıyız?

Elimizden düşürmediğiniz Akıllı telefonunuzu satmaya karar verdiyseniz bu yazıda sizlere verdiğimiz Android telefonumuzu satmadan önce ne yapmalıyız? önerilerini dikkatle uygulamanızı tavsiye ederiz. Malum, telefonunuzu satın alan kişi kötü niyetli insanlar olabilir.

Aylarca, yıllarca kullandığınız akıllı telefonunuzu satacaksınız. Büyük ihtimalle de üstüne para ekleyip daha üst modelini satın alacaksınız. Aslında akıllı telefon kullanmak, insanı bir nevi kısır döngüye sokar. “AA bak yeni telefon çıkmış, hemen gidip yenisini almalıyım” diye düşünürüz. Zaten kullandığımız o ünlü markaların üreticileri, yeni gelen özellikleri tek seferde, bir modele entegre etmezler. Yavaş yavaş, bir üst model ile birlikte getirirler ki insanlar her defansında yeni telefon satın almak durumunda kalsınlar. Her neyse, gelelim konumuza:

Android Telefonumu Satmadan Önce Nasıl Temizlerim?

Android telefonumuzu satmadan önce içinde bulunan uygulamaları, verileri, resimleri, screenshot (ekran görüntülerini) videoları vb. yani bizim için tehdit oluşturabilecek her veriyi silmemiz gerekiyor. Tabi ki birçok verinin silinebilmesi için akıllı telefonumuzu fabrika ayarlarına geri döndürmek kafi, fakat bazı akıllı telefon modellerinde telefonu fabrika ayarlarına çevirdikten sonra bile fotoğraflar ve videolar silinmeyebiliyor. Şimdi kişisel verilerimizin karşı tarafın eline geçmesine nasıl engel oluruz? Bunu göstereceğiz.

Android telefonunuzdaki verileri nasıl temizleyeceğimiz konusuna gelmeden önce izlemeniz gereken yol şu şekilde:

  • Telefonunuzdaki rehber bölümü de dahil olmak üzere bütün verilerinizi yedekleyin.
  • SIM kartı ve Micro SD kartı gibi telefonunuza ait olmayan bütün parçaları çıkartın.
  • Profilinizi ön planda tutan Sosyal medya uygulamaları gibi verilerinizi yedekleyen sistemlerden çıkış yaptığınızdan ve “hızlı giriş” diye tabir ettiğimiz, çerezleri sildiğinizden emin olun. Ardından en çok bilinen veri temizleme uygulamaları yardımıyla (Clean Master) vb. bütün verilerinizi silin. Eğer yapamazsanız Ayarlar > Uygulama Yöneticisi bölümüne dokunun ve uygulamaları elinizle tek tek seçerek Veriyi Sil kısmına dokunun.

Ön hazırlıkları yaptıktan sonra şimdi sıra Android cihazımızı temizlemeye geldi:

  • Ayarlar > Yedekle ve Sıfırla > Fabrika Ayarlarına Sıfırla kısmına dokunun. Telefonunuz sıfırlanacaktır. Not: Bu işlem biraz uzun sürebilir.
  • Android telefonunuzun sıfırlama işlemi bittikten sonra Facebook ve Google hesabınızdan çıkış yaptığınızdan emin olun.

Android cihazımız, izlediğimiz bu yollar sonrasında tamamen temizlenmiş olacaktır.

Article written by admin

Merhaba, ben Batuhan. 22 yaşındayım. 2016 yılında Webgazi.com'u kurdum. O zamandan bu zamana sizlere yararı olabilecek içerikler üretmeye çalışıyorum.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

tiktok jeton hilesi - mmorpg oyunlar - kesintisiz tv apk - netblu apk - taraftar tv apk - tiktok jeton hilesi - cs 1.5 indir - gta 5 mobile hile apk - tiktok jeton hilesi tikplus apk - pop şarkılar