windows 10 oyun modu
Windows

Windows 10 oyun modu nedir? Ne işe yarar?

Microsoft’un yarın sunacağı büyük güncelleme ile birlikte merakla beklenen Windows 10 oyun modu geliyor. Peki nedir bu oyun modu? Ne işe yarar?

Microsoft’un son sürümü Windows 10 için yarın gelecek ‘Oyun Modu’ özelliği son zamanların trend konusu haline geldi ve oyun severler tarafından ilgiyle beklenmekte. Yarın Windows 10 kullanıcılarına sunulacak bu Windows 10 Creators Update özelliği ile gelecek Windows 10 Oyun Modu nedir? Bilgisayarımıza ne gibi özellikler katacak? Oynayacağımız oyunlarda bizlere nasıl rahatlıklar ve gelişmeler sağlayacak?

Dünyanın en çok kullanılan işletim sistemi Windows 10’a yarın gelecek Creators Update özelliği dahilinde Ayarlar bölümüne Oyun bölümü ekleyecek ve ilgili butondan bizlere Oyun Modu’nu açıp, kapatmamızı sağlayacak.

Windows 10 Oyun Modu Ne İşe Yarar?

Windows 10 Oyun Modu, oynadığımız bazı oyunlarda kendiliğinden aktif hale gelecek. Bu mod sayesinde bilgisayarımız oynadığımız oyunu ön plana çıkararak işlemci, ekran kartı ve bellekler gibi donanımsal özelliklere oyun önceliği vererek oynadığımız oyundaki kasma ve donma sorunlarını en aza indirecek. Eğer benim bilgisayarım zaten hızlı diyorsanız, bu özellik doğal olarak oynadığınız oyunun fps değerinde artış göstererek akıcılığı arttıracak.

Bütün bunlara ek olarak; Artık ekran görüntüsü(screenshot) ve video kaydı alabilmek için ek programlara ihtiyacımız olmadan Windows 10 oyun modunun mini arayüzü sayesinde işlerimizi yapabileceğiz.

Windows 10 Oyun Modu Nasıl Aktive Edilir?

Oyun modunu aktif edebilmek için Ayarlar > Oyun > Oyun Modu’nu seçmek yeterli.

Windows 10 Oyun Modu Ne Zaman Çıkacak?

Yarın (27 Ocak 2017) tarihi ile beraber Windows 10 yüklü bilgisayarlara dağıtılacak olan Windows 10 Creators Update ile oyun modu başta olmak üzere birçok yeni özelliğe kavuşacağız.

Article written by admin

Merhaba, ben Batuhan. 22 yaşındayım. 2016 yılında Webgazi.com'u kurdum. O zamandan bu zamana sizlere yararı olabilecek içerikler üretmeye çalışıyorum.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

tiktok jeton hilesi - mmorpg oyunlar - kesintisiz tv apk - netblu apk - taraftar tv apk - tiktok jeton hilesi - cs 1.5 indir - gta 5 mobile hile apk - tiktok jeton hilesi tikplus apk - pop şarkılar