Apple mı? Samsung mu?
Mobil

Apple mı Samsung mu?

Geçmişten günümüze bir tartışma konusu olduğu için bu yazımda Apple mı? Samsung mu? iOS mu Android mi? Gibi soruları çeşitli yönlerden değerlendirerek kendi kalemimden ele alacağım.

Performans açısından Android mi iOS mu? Benim deneyimim.

Açıkça söylemek gerekirse her iki markanında çeşitli modellerini kullanmış biri olarak iOS işletim sistemini daha çok sevdim. Bunun asıl sebebi iPhone’un oldukça akıcı olması ve zaman geçtikçe performansında herhangi bir azalma olmaması.

Bundan yaklaşık 8 ay önce iPhone 7 modeliyle tanıştım. Sırf marka takıntım olduğu için aldım desem yalan olmaz. Her teknolojik üründe olduğu gibi zaman geçtikçe kasma-donma yapacağını göze alarak bu telefonu aldım. Fakat yanılmışım. İnanın bana şuan hala ilk günkü gibi performans alıyorum.

Ancak burada Android işletim sisteminin son zamanlardaki performansını görmezden gelemem. Kim bilir, belkide yakında Android iOS’u geçebilir…

Teknik servis açısından Apple mı Samsung mu?

Her güzelin bir kusuru olduğu gibi Apple’ın en sevmediğim özelliği teknik servisi diyebilirim. Neden mi? Anlatayım

Telefonumu aldığım 2 ay olmuş. İş yerinde çalışırken düşürdüm ve arka kamera camı kırıldı. Bakın kamera camı diyorum, kamerasında hiçbir sıkıntı yok.

Aradan birkaç gün geçtikten sonra teknik servise yolladım. 200-300 TL’ye hallolur derken birde ne göreyim? 1400 TL fiyat vererek değişim istediler. Yahu arkadaş, zaten telefonu indirimden 3000 TL gibi bir rakama almışım, 1400 TL servise vereceğime üstüne bir o kadar daha ekleyip yenisini alırım. Kırılan camı yan sanayide yaptırıp eski telefonu da satarım değil mi? Akıl var mantık var. Benim yerimde kim olsa aynı şeyi düşünür.

Velhasıl eğer iPhone gibi bir cihazınız varsa, sadece fiyatıyla değil teknik servisiyle de cebinizin yanmasını göze alacaksınız.

Güncelleme desteği açısından Apple mı Samsung mu?

Bu konuda hepimiz hemfikiriz diye düşünüyorum. Apple 4-5 yıl önce çıkardığı modelini bile güncellemelerden mahrum bırakmıyor. Fakat Samsung’a gelince güncelleme desteği en fazla 2-3 yıl sürüyor.

Tasarım

iPhone 7 modelinden sonra ortaya çıkan taptic engine ve çentikli ekran dışında Apple ve Samsung arasında zevkinize göre karar verebilirsiniz. Bu konuda fazla yorum yapmak istemiyorum. Bunun sebebi zevkler ve renkler tartışılmaz.

Kendi açımdan Apple mı Samsung mu? Sorusunu yanıtlamaya çalıştım. Bu yazım kafanızda bir şeyler şekillendirdiyse ne mutlu bana…

Article written by admin

Merhaba, ben Batuhan. 22 yaşındayım. 2016 yılında Webgazi.com'u kurdum. O zamandan bu zamana sizlere yararı olabilecek içerikler üretmeye çalışıyorum.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

tiktok jeton hilesi - mmorpg oyunlar - kesintisiz tv apk - netblu apk - taraftar tv apk - tiktok jeton hilesi - cs 1.5 indir - gta 5 mobile hile apk - tiktok jeton hilesi tikplus apk - pop şarkılar