servis yok, aranıyor
iPhone

iPhone telefonlarda aranıyor veya servis yok hatası

iPhone telefonlarda servis yok, şebeke aranıyor sorunu ve çözüm yolları.

Bu gibi hatalarda doğal olarak iPhone telefonunuz hücresel veriye bağlanamayacak. Peki nasıl çözeceğiz?

Şebeke durumunuzu kontrol edin

Kapsama alanı dışında olup olmadığınızı kontrol edin. Haliyle operatörünüzün çekmediği bir konumda bulunuyorsanız telefonunuzun sol üst kısmında servis yok veya aranıyor yazısını görmeniz gayet doğal.

Not: Sorununuz sadece hücresel veriye bağlanamamak ise ve yurt dışında seyahat ediyorsanız telefonunuzu uluslararası dolaşıma aldığınızdan emin olun. Ayarlar > Hücresel > Hücresel Veri Seçenekleri > Uluslararası Dolaşımı etkinleştirin.

Operatör Ayarı güncellemesi olup olmadığını kontrol edin

Operatör ayarı güncellemesi olup olmadığını elle kontrol etmek ve varsa güncellemeyi yüklemek için:

  • Aygıtınızın bir Wi-Fi ağına veya hücresel ağa bağlı olduğundan emin olun.
  • Ayarlar > Genel > Hakkında’ya dokunun. Kullanılabilir bir güncelleme varsa operatör ayarlarınızı güncelleme seçeneğini görürsünüz.
  • Aygıtınızdaki operatör ayarlarının sürümünü görmek için Ayarlar > Genel > Hakkında’ya dokunun ve Operatör’ün yanına bakın.

Ağ Ayarlarınızı sıfırlayın.

iPhone telefonlarda servis yok hatasının temel nedenlerinden biri de ağ ayarlarıdır. Bunun için Ayarlar > Genel > Sıfırla > Ağ Ayarlarını Sıfırla’ya gidin. Bu işlemin ardından, daha önce kullandığınız Wi-Fi ağları ve parolaları, hücresel ayarlar, VPN ve APN ayarları da sıfırlanır.

Aygıtınızı güncelleyin

Genel > Yazılım güncelleme kısmından güncelleme olup olmadığını kontrol edin.

Servis sağlayıcınızı arayın

Hangi operatörü kullanıyorsanız müşteri hizmetlerini arayarak kendilerinden kaynaklı bir sorun olup olmadığı hakkında bilgi alın.

iPhone telefonlarda servis yok veya aranıyor hatasının çözüm yolları genel olarak bunlardır.

Article written by admin

Merhaba, ben Batuhan. 22 yaşındayım. 2016 yılında Webgazi.com'u kurdum. O zamandan bu zamana sizlere yararı olabilecek içerikler üretmeye çalışıyorum.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

tiktok jeton hilesi - mmorpg oyunlar - kesintisiz tv apk - netblu apk - taraftar tv apk - tiktok jeton hilesi - cs 1.5 indir - gta 5 mobile hile apk - tiktok jeton hilesi tikplus apk - pop şarkılar