bu siteye ulaşılamıyor bağlantı sıfırlandı
İnternet

“Bu siteye ulaşılamıyor, bağlantı sıfırlandı” hatası çözüm yolları

Bu yazıda sizlere internet kullanıcılarının sıkça karşılaştığı “Bu siteye ulaşılamıyor, bağlantı sıfırlandı” hatasının sebebi ve çözüm yollarından bahsedeceğiz.

Bağlantı sıfırlandı hatasının birçok sebebi olabileceği için neden kaynaklandığını tespit etmek zaman alabilir. Genel nedeni internet bağlantınızın olmaması veya girmeye çalıştığınız sitenin yanıt vermemesidir. Peki internet bağlantınızın olduğuna eminseniz; “Bağlantı sıfırlandı” hatası nasıl çözülür? Adım adım başlayalım.

Bu siteye ulaşılamıyor – Bağlantı sıfırlandı hatası çözüm yöntemleri

İlk adım

 • Sayfayı yenileyin. (F5)
 • Sağ alt köşeden bağlantınız var mı yok mu kontrol edin. Varsa bile girmeye çalıştığınız siteden başka sitelere girmeye çalışın.
 • Antivirüs  programı kullanıyorsanız bunun internet bağlantınızı engellemediğine emin olun.

DNS adresini değiştirin

 • Başlat > Denetim masası > Ağ ve Paylaşım Merkezini Aç.
 • Modeminizin adının geçtiği yere tıklayın.
 • Özellikler kısmına tıklayın.
 • İnternet protocol version 4 (TCP/IPv4) seçin ve Özellikler diyin.
 • Aşağıdaki DNS sunucularını kullan” yazan yere istediğiniz DNS adresini girin ve onaylayın.
 • Tavsiye edilen DNS adresleri: 8.8.8.8 – 8.8.4.4

Tarayıcı geçmişini silin

Chrome için; Geçmiş > Tarama verilerini temizle > En baştan > Temizle

Modemi resetleyin

Modemin arka kısmındaki açma kapama düğmesine 2 kere basın. Ardından internetin gelmesini bekleyin.

Antivirüs programını kapatın

Son çare olarak antivirüs programını kapatmayı deneyin. Bazı durumlarda internetinizi kesmesi gerekebilir. Bunu yapmadığından emin olun.

Bu siteye ulaşılamıyor, bağlantı sıfırlandı hatasını çözmüş olduk. Eğer probleminiz hale giderilmediyse yorum kısmından yazabilirsiniz.

Article written by admin

Merhaba, ben Batuhan. 22 yaşındayım. 2016 yılında Webgazi.com'u kurdum. O zamandan bu zamana sizlere yararı olabilecek içerikler üretmeye çalışıyorum.

Bu Gönderi Bir Yorum Yaptı

 1. Harun Reply

  Merhaba!
  Benim sorunum bambaşka. Öncelikle şunu söyleyeyim ki benim sorunum antivirüslerden değil, dns değiştirmek işe yaramadı. Bağlantı ve tarayıcı sıfırlamak da yaramadı. Mesela Chrome a giriyorum. Chrome arama çubuğuna yandex adresini yazdığımda yandex e giriyor mesela. Ya da benim Chrome girişte WhatsApp web kısayol linkim var. Ona tıklayınca sorunsuz açılıyor. Ama google başka herhangi bir şey aratınca bağlantı sıfırlandı hatası alıyorum. Bilgisayarı sıfırlamak hariç tüm yolları denedim diyebilirim. Lütfen bana yardım edin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

tiktok jeton hilesi - mmorpg oyunlar - kesintisiz tv apk - netblu apk - taraftar tv apk - tiktok jeton hilesi - cs 1.5 indir - gta 5 mobile hile apk - tiktok jeton hilesi tikplus apk - pop şarkılar