Google Play durduruldu
Android

Google Play durduruldu hatası için kolay çözüm

Bu yazımızda sizlere “Google Play durduruldu. Maalesef Google Play hizmetleri durdu” hatasının çözümünden kısaca bahsedeceğiz.

Özellikle eski model Android telefonlarda sıkça görülen bu sorunun çözümü zor gibi görünse de oldukça basit.

Not: Bu hata kullanıcılar tarafından genellikle “Google Play çökme sorunu” olarak bilinir.

Google Play durduruldu hatasının sebebi nedir?

Bu hatanın birçok sebebi olsa da genel olarak telefonunuzda önbelleğe alınan Google Play Store verilerinin sorunlu olmasından kaynaklıdır. Şahsen benimde başıma geldi. Özellikle yeni versiyona geçildiğinde, Android cihaza yeni rom yüklendiğinde yada sistemle ilgili herhangi bir modifikasyon işlemleri gerçekleştirildiğinde Google Play hizmetleri durduruldu hatasını alabilirsiniz.

Google Play durduruldu hatası nasıl çözülür?

Google Play Store önbellek temizleme işlemi yapmak için telefonunuzun uygulama ayarlarına girin ve sırasıyla uygulamalar > Google Play store > önbelleği temizle – verileri temizle seçeneklerine tıklayın.

Bir önceki yazımız Instagram durduruldu hatasının çözümü hakkında bilgi vermektedir.

Article written by admin

Merhaba, ben Batuhan. 22 yaşındayım. 2016 yılında Webgazi.com'u kurdum. O zamandan bu zamana sizlere yararı olabilecek içerikler üretmeye çalışıyorum.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

tiktok jeton hilesi - mmorpg oyunlar - kesintisiz tv apk - netblu apk - taraftar tv apk - tiktok jeton hilesi - cs 1.5 indir - gta 5 mobile hile apk - tiktok jeton hilesi tikplus apk - pop şarkılar