telefonu televizyona baglama
Mobil

Cep telefonu TV’ye nasıl bağlanır?

Bu yazımızda sizlere cep telefonu TV’ye nasıl bağlanır? Kısaca anlatıyoruz.

Kullandığımız akıllı telefonlar hiç uğraşmadan basit bir şekilde televizyona bağlanabilir. Peki; Android, iOS ve Windows Phone televizyona nasıl bağlanır?

iPhone telefonu kablolu veya kablosuz olarak TV’ye bağlama

iPhone telefonları kablosuz olarak televizyona bağlamanın en kolay yolu Apple TV ile gerçekleşiyor(4. nesil). Apple TV olarak bilinen bu kutu, Apple marka telefon veya tabletler için TV’ye kablosuz bağlantı kuruyor ve ekran, ses gibi sinyalleri HDMI aracılığıyla televizyona gönderiyor.

iPhone telefonları kablo yardımıyla TV’ye bağlamak içinse en basit ve sorunsuz yöntemin HDMI kablosu yoluyla olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Nereden alabilirim? diyorsanız; teknoloji ürünleri satan yerlerde rahatlıkla bulabileceğiniz “Lightning Dijital AV Adaptörü” ile HDMI kablosunu birleştirerek iPhone telefonunuz ve televizyonunuz arasındaki bağlantıyı kurmuş olursunuz. Bağlantıyı kurduktan sonra ister oyun oynayın, isterseniz film izleyin, size kalmış.

Android telefonu TV’ye bağlama

Android kullanıcıları için en kolay telefonu TV’ye bağlama yöntemi Google Chromecast 2 veya 4K streaming desteğine sahip olan yeni Chromecast Ultra. Chromecast uygulaması günümüzde çoğu kişinin kullandığı medya içeriklerini farklı farklı kaynaklardan destekliyor. Yani bizlere; sahip olduğumuz en eski marka televizyonu bile Youtube desteği olan bir Smart TV’ye dönüştürme imkanı veriyor.

HDMI kablosu yardımıyla veya kablosuz olarak telefonu TV’ye bağlama

Akıllı telefonları televizyona bağlamak genellikle ek cihazlara ihtiyaç duyulmadan gerçekleşebiliyor. Özellikle de kullandığınız televizyonda Smart TV desteği bulunuyorsa ve yerel ağ bağlantısı varsa rahatlıkla telefonunuzu TV’ye bağlayabilirsiniz.

Article written by admin

Merhaba, ben Batuhan. 22 yaşındayım. 2016 yılında Webgazi.com'u kurdum. O zamandan bu zamana sizlere yararı olabilecek içerikler üretmeye çalışıyorum.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

tiktok jeton hilesi - mmorpg oyunlar - kesintisiz tv apk - netblu apk - taraftar tv apk - tiktok jeton hilesi - cs 1.5 indir - gta 5 mobile hile apk - tiktok jeton hilesi tikplus apk - pop şarkılar