mobil veri kısıtlama
Android

Android telefonlarda mobil veri sınırlama

Android telefonlarda mobil veri sınırlama, kısıtlama.

Günümüzde 4.5G teknolojisi ile eskiye nazaran daha iyi bir İnternet deneyimi yaşadığımız kesin. Operatörler buna önlem olarak kullanıcıların mobil veri kotasını arttırdı fakat yeterli mi? Tabi ki de değil. Mecburen mobil veri sınırlama yöntemine başvurmamız gerekiyor. İnternet üzerinden uygulama indiren, oyun oynayan veya video izleyen kullanıcılar, operatörlere mobil kotaların az olması konusunda dertlerini bir türlü anlatamıyor. Özellikle de uygulama sağlayıcıları sürekli güncelleme yayınladıkları için artık Play Store’yi açarken “acaba güncelleme gelecek mi?” Diye korkar olduk.

Bu sebeple mobil veri kotasını olabildiğince tasarruflu kullanmak gerekiyor. Android telefonunuz üzerinden yapacağınız ufak bir ayarlamayla mobil veriyi sınırlayabilirsiniz. Böylelikle ay sonunda ekstra bir sürprizle karşılaşmazsınız.

Son yıllarda telefonlara gelen Android güncellemeleriyle birlikte artık “Veri Kullanımı Uygulaması” özelliği sayesinde kolaylıkla telefonunuzda mobil veriyi kısıtlayabilirsiniz. Mobil veri bağlantınıza GB cinsinden sınır koyabileceğiniz gibi, kotanız tam olarak dolmadan önce istediğiniz aralıkta uyarı gelmesini sağlayabilirsiniz.

Mobil veri sınırlama (Android)

Ayarlar > Veri Kullanımı > Mobil veri trafiği > Mobil veri sınırını ayarla seçeneğini aktif edin ve istediğiniz sınırı girin.

Uyarı: Sizin belirlediğiniz mobil veri kotası dolduğunda bildirim almanızı sağlıyor.
Sınır: Sizin belirlediğiniz kota dolduğunda mobil veri kullanımının tamamen kapanmasını sağlıyor.

Günümüzde ne yazık ki çoğu Android telefon kullanıcısı mobil verinin kısıtlanabileceğinden habersiz. Bu yazımızda sizlere mobil veri sınırlama yollarını anlattık. Yararlı olabildiysek yorum kısmından destek olmayı unutmayın.

Bir önceki Android telefonlarda GPS ayarı başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

Article written by admin

Merhaba, ben Batuhan. 22 yaşındayım. 2016 yılında Webgazi.com'u kurdum. O zamandan bu zamana sizlere yararı olabilecek içerikler üretmeye çalışıyorum.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

tiktok jeton hilesi - mmorpg oyunlar - kesintisiz tv apk - netblu apk - taraftar tv apk - tiktok jeton hilesi - cs 1.5 indir - gta 5 mobile hile apk - tiktok jeton hilesi tikplus apk - pop şarkılar