csgo vac hatası
Oyun

CS:GO VAC Hatası Çözüm Yöntemleri

Bu yazıda sizlere CS:GO‘da sıklıkla karşılaşılan VAC hatasının çözümlerinden bahsedeceğim.

Bağlantı kesildi

Şu nedenlerin birinden ötürü güvenli sunucularda oynayamazsınız:

– Bilgisayarınızla ilgili bir sorun VAC sistemini engelliyor.

– VAC sistemine stabil bir bağlantı sağlayamıyorsunuz.

– Oyunu değiştiren veya VAC ile uyumsuz bir yazılım kullanıyorsunuz.

https://support.steampowered.com/kb_article.php?ref=2117-ILZV-2837

Çözümlere geçmeden önce CS:GO VAC hatası nedir? Kısaca bundan bahsedelim.

Çoğu kişi VAC hatası ile karşılaştığı zaman VAC ban yediğini, oyundan kalıcı olarak yasaklandığını düşünüyor. Fakat bu öyle bir şey değil. VAC hatasının çeşitli sebepleri olabiliyor. En yaygın olanı ise Steam’in o anda oyun dosyalarınıza doğrulama yapamaması olarak karşımıza çıkıyor. Bunun kaynağı ise genelde yüklemiş olduğumuz programlardan, 3.parti yazılımlardan kaynaklanıyor.

Maalesef bu sorunun tek bir çözümü yok. Kesin olarak “şunu yaparsanız VAC hatasını çözebilirsiniz” diyemeyiz. Fakat bu hatayla defalarca karşılaşmış biri olarak her seferinde aşağıdaki yöntemlerle VAC hatasına çözüm buldum.

CS:GO VAC Hatası – Çözüm Yöntemleri

csgo vac hatasına sebep olan programlar
CS:GO VAC hatasına sebep olan uygulamalar

CCleaner – Powershell – Sandboxie – Cheat Engine – IObit Start Menu 8 – Process Hacker – DLL Injectors – Hypervisors – Steam Idlers

VAC hatasının çözümüne yukarıdaki programları bilgisayarınızdan kaldırarak başlayın.

  • VAC hatası almadan önce bilgisayarınıza herhangi bir program yüklediniz mi? Kontrol edin. Eğer yükledikten sonra bu hatayı aldıysanız derhal hataya sebep olan programı ortadan kaldırın.
  • Windows + R tuşu ile çalıştır penceresini açın. Temp yazın ve tamam deyin. Açılan penceredeki bütün klasörleri silin. Daha sonra geri tuşuyla Windows klasörüne gelip Prefetch klasörünü bulun. ReadyBoot dosyası hariç geri kalan hepsini silin.
  • Tekrardan Windows + R tuşuna basarak %temp% yazın. Karşınıza çıkan klasörlerin tamamını silin.

Yukarıdaki yöntemlerle oyuna müdahale eden 3.parti bir yazılım varsa temizlemiş olduk. Şimdi sıra Steam dosyalarını onarmaya geldi:

  • Steam uygulamasını açın. Counter-Strike: Global Offensive oyununa sağ tıklayın > Özellikler deyin. Yerel dosyalar > Oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrula seçeneğine tıklayın.

Şahsen ben VAC hatasıyla karşılaştığımda her seferinde 1 tane dosyaya doğrulama yapamıyor. O dosya doğrulandıktan ve bilgisayarımı yeniden başlattıktan sonra VAC hatasının kalkmış olduğunu görüyorum. Umarım sizde de işe yarar.

Eğer sorununuz hala çözülmediyse yorum yaparak destek alabilirsiniz.

Article written by admin

Merhaba, ben Batuhan. 22 yaşındayım. 2016 yılında Webgazi.com'u kurdum. O zamandan bu zamana sizlere yararı olabilecek içerikler üretmeye çalışıyorum.

Bu Gönderi Bir Yorum Yaptı

  1. Turk2341 Reply

    Hakikaten de hatanın kaynağı eksik dosya sayısıymış. Steam üzerinden onarım yaptım ve düzeldi. Allah razı olsun.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

tiktok jeton hilesi - mmorpg oyunlar - kesintisiz tv apk - netblu apk - taraftar tv apk - tiktok jeton hilesi - cs 1.5 indir - gta 5 mobile hile apk - tiktok jeton hilesi tikplus apk - pop şarkılar