Bilgisayar

Daha hızlı klavye kullanma yöntemleri

Günlük hayatta en çok kullandığımız teknolojik aletlerin arasında hiç şüphesiz bilgisayarlar da yer alıyor. Haliyle işlerimizi daha kolay halledebilmek için klavyeyi hızlı kullanmak gerek. Peki klavyede hızlı yazı yazma teknikleri nelerdir?

klavyede daha hızlı yazı yazmak

1-Düzgün yazı yazmayı öğrenin

Nasıl yazmaya alıştıysanız, bu öyle sürer gider. Başlarda klavyede hızlı veya yavaş yazmak önemli değil. Eğer kelimeleri sürekli yanlış yazıyorsanız, bu illetten kurtulamayabilirsiniz.

2-Bol bol pratik yapın

Sadece klavyede hızlı yazı yazabilmek için değil, hayatın her alanında pratik yapmak en önemli unsurdur. Şahsen bende zamanında çokça pratik yaptım. Örneğin ilkokulda iken öğretmenimin verdiği paragrafları bol bol bilgisayara dökerdim. Velhasıl klavyede hızlı yazı yazmak için en etkili yöntem bu diyebilirim.

3-Gerilme

Her sporda olduğu gibi klavyede hızlı yazı yazmak için de parmaklarınızın esnekliğini arttırmak adına bir takım germe egzersizleri yapabilirsiniz. Peki nedir bu egzersizler? Gayet kolay:

  • Elinizi yumruk şeklinde açıp kapatın.
  • Bileklerinizi 360 derece çevirmeye çalışın.

4-Klavyeyi tanıyın

Hangi klavye türünü kullanacaksınız? Hangi dilde kullanacaksınız? F klavye mi Q klavye mi?

Ayrıca klavyeniz bozulduysa veya yeni bir bilgisayar aldıysanız, yeni klavyeye alışmanız biraz zaman alabilir.

Article written by admin

Merhaba, ben Batuhan. 22 yaşındayım. 2016 yılında Webgazi.com'u kurdum. O zamandan bu zamana sizlere yararı olabilecek içerikler üretmeye çalışıyorum.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

tiktok jeton hilesi - mmorpg oyunlar - kesintisiz tv apk - netblu apk - taraftar tv apk - tiktok jeton hilesi - cs 1.5 indir - gta 5 mobile hile apk - tiktok jeton hilesi tikplus apk - pop şarkılar