WhatsApp silinen mesajları geri getirme
Sosyal Medya

WhatsApp’ta silinen mesajları geri getirme

Bu yazımızda WhatsApp silinen mesajları geri getirme yöntemlerinden bahsedeceğiz.

Telefonunuzun Android veya iOS işletim sistemini kullanması fark etmeksizin, aşağıdaki yöntemlerle WhatsApp’ta silinen mesajları geri getirebilirsiniz.

WhatsApp mesajlarının yedeğini alma

Mesajların yedeğini almak için sırasıyla WhatsApp > Ayarlar > Sohbetler > Sohbet yedeği > Yedekle yolunu izleyin.

whatsapp sohbet yedekleme

Karşınıza yukarıdaki gibi bir sayfa açılacaktır. Buradan WhatsApp mesajlarınızın en son ne zaman yedeklendiğini görebilir, uygulamayı silip tekrardan indirerek son WhatsApp yedeğini geri yükleyebilirsiniz.

Ayrıca Şimdi Yedekle yazısına tıklayarak anlık WhatsApp yedeğini alabilirsiniz.

[box type=”note” align=”” class=”” width=””]Not: Android telefonlarda aldığınız yedek /device/misc/whatsapp/backup klasörü içerisine kaydedilir. Buraya ulaşmak için telefonunuzda bulunan Dosya Yöneticisi bölümüne girebilirsiniz. iPhone telefonlarda buna gerek yoktur çünkü direkt olarak iCloud’a yedeklenir.[/box]

Silinen WhatsApp mesajlarını geri yükleme

Fark ettiyseniz herhangi bir neden dolayı WhatsApp uygulamasını tekrar geri yüklemek zorunda kaldığınızda size mesajları geri yüklemek isteyip – istemediğinizi sorar. WhatsApp mesajlarını geri yüklemenin tek yolu da budur aslında(uygulamayı tekrardan silip yüklemek). Ancak şunu da belirtmekte fayda var; yedeklenen dosyalarınız 1 hafta boyunca saklanıyor ve ardından siliniyor(yani sadece 1 haftanız var).

Not: Mesajlarınızı geri yüklediğinizde, son mesajlarınız silinir. En son gönderdiğiniz veya aldığınız mesajları kaybetmek istemiyorsanız, üstte belirttiğimiz yöntemle WhatsApp mesajlarının yedeğini alabilirsiniz.

WhatsApp silinen mesajları geri getirme yönteminden bahsettik. Umarım işinize yaramıştır.

Article written by admin

Merhaba, ben Batuhan. 22 yaşındayım. 2016 yılında Webgazi.com'u kurdum. O zamandan bu zamana sizlere yararı olabilecek içerikler üretmeye çalışıyorum.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

tiktok jeton hilesi - mmorpg oyunlar - kesintisiz tv apk - netblu apk - taraftar tv apk - tiktok jeton hilesi - cs 1.5 indir - gta 5 mobile hile apk - tiktok jeton hilesi tikplus apk - pop şarkılar