instagram dm nedir? Nasıl atılır?
Sosyal Medya

DM nedir? Nasıl atılır? DM’den yürümek ne demek?

DM göndermek, DM atmak nedir? Instagram’da DM’den nasıl yürünür? DM kelimesinin Türkçe anlamı nedir? Nasıl okunur?

Instagram uygulamasında kullanıcı profillerinde mutlaka “DM atmayın, No DM, DM (X)” şeklinde yazılara denk gelmişsinizdir. Peki ne anlama geliyor bu DM? Hiç düşündünüz mü?

DM (Direct Message) nedir? DM ne demek?

Bazı İngilizce kelimeler Türkçe ile bağlantılı olabiliyor. DM’de onlardan biri. Direct Message yani anlayabileceğiniz üzere direkt mesaj anlamına geliyor.

Kısaca DM, Instagram uygulamasında özel mesajlaşmayı sağlayan bir özelliktir. Yukarıda bahsettiğimiz DM at – atma, no DM veya yes DM gibi yazıların anlamı mesaj at, atma gibi anlamlara geliyor.

DM nasıl atılır?

Instagram uygulamasına girdikten sonra sağ üst kısımdaki kağıttan uçak(instagram dm) simgesine dokunun. Arama bölümüne DM göndermek istediğiniz arkadaşınızın ismini yazın ve ismine dokunduktan sonra istediğiniz mesajı gönderin.

Instagram’da Toplu DM göndermek

Yine üstteki gibi sağ üst kısımdan instagram dmsimgesine dokunun ve + işaretine basın. Buradan DM göndermek istediğiniz kişileri topluca seçin ve ileri dedikten sonra mesaj yazıp gönderin.

DM’den yürümek nedir?

Instagram kullanan gençlerin “Geçen DM’den şu kıza veya şu oğlana yürüdüm” şeklinde konuşmalarına şahit olabilirsiniz. Zaten buradaki yürümek terimi sizinde bildiğiniz üzere karşı cinslerin birbirine açılmasıdır. Yani DM’den yürümek sosyal medya ortamında 2 tarafın birbirine çeşitli iltifatlarla yakınlaşmasıdır diyebiliriz.

DM terimi sadece Instagram’da mı kullanılıyor?

Genel olarak DM, Instagram uygulamasının kendi mesajlaşma sistemine verdiği bir isim olduğu için internet kullanıcıları arasında sadece bu uygulamada kullanılıyor. Şahsen ben Facebook DM veya Twitter DM şeklinde kullanıldığını görmedim.

Article written by admin

Merhaba, ben Batuhan. 22 yaşındayım. 2016 yılında Webgazi.com'u kurdum. O zamandan bu zamana sizlere yararı olabilecek içerikler üretmeye çalışıyorum.

Bu Gönderi Bir Yorum Yaptı

  1. Ahmet81 Reply

    Geçen gün en yakın arkadaşıma dmden yürüdüm. Engeli yedim tabi 😀 Siz siz olun arkadaşlarınıza yürümeyin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

tiktok jeton hilesi - mmorpg oyunlar - kesintisiz tv apk - netblu apk - taraftar tv apk - tiktok jeton hilesi - cs 1.5 indir - gta 5 mobile hile apk - tiktok jeton hilesi tikplus apk - pop şarkılar