en iyi 10 ps3 oyunu
Oyun

En iyi 10 PlayStation 3 oyunu | Exclusive oyunlar listesi

Sizler için Sony PlayStation 3‘e özel çıkmış en iyi 10 oyun yani PS3 exclusive oyunlar listesini hazırladık.

Listeye başlamadan önce bilmeniz gerekenler: Xbox 360’a da çıkmış olmasından dolayı GTA ve Call of Duty gibi oyunları göremeyeceğiniz, listede bulunan bazı oyunların remastered olarak Playstation 4’te çıkmış olabileceği ve son olarak serileri olan oyunlardan sadece 1 tanesinin seçilmiş olduğu.

İşte karşınızda unutulmayan, nostaljik, efsanevi (artık ne derseniz deyin) PS3 oyunları.

10- Killzone 3 (2011)

Killzone 3

Kısa ve öz olarak 2 tarafın birbiriyle olan savaşını anlatıyor. Serinin 3.oyunu muazzam grafikleri, ses efektleri ve oyun mekaniğiyle en iyi PlayStation 3 oyunları listemize girmeye hak kazanan bir FPS oyunu. Bu arada, oyunun hikayesi doğrudan 2.serisiyle bağlantılı.

9- Ratchet and Clank Future: Tools of Destruction (2007)

Ratchet and Clank Future: Tools of Destruction

Serinin PS’e e uyarlanan ilk oyunu olan Ratchet and Clank Future, Ratchet ve yardımcı robotu Clank’in komik macerasını konu alıyor. PS3 kontroller ve titreşim özelliğini destekleyen ilk oyunlardan biri olma ünvanına sahip olan, zıplamaya dayalı platform oyunu mutlaka oynanması gereken PS3 oyunlarından birisiydi. Zamanında almış olduğu yüksek puanlar ve olumlu eleştirilerde bunun en büyük kanıtı.

8- Infamous 2 (2011)

İlk oyunun kat be kat üzerine koyarak oyuncuların karşısına çıkan PS3 oyunu Infamous 2, bir aletin insanlara özel güçler bahşettiği sıra dışı bir dünyayı konu alıyor. Kısmende olsa açık dünya özelliğini içinde barındıran Infamous 2, oyun esnasında iyi veya kötüleri öldürmenize bağlı olarak size 2 farklı seçenek sunan bir ahlak sistemine dayalı.

7-Heavy Rain (2010)

Heavy Rain

Sinematik anlatımın ön plana çıktığı PS3 oyunu denince akıllara kim ve ne gelir? Tabi ki de ünlü oyun yapımcısı David Cage ve çocuğunu kaybedip bunalıma giren, hayal ve gerçek arasında yaşam süren bir babanın hikayesinin anlatıldığı Heavy Rain. Farklı karakterle katilin peşine düştüğünüz, başından sonuna vermeniz gereken kararlarla olanlara etki ettiğiniz bu oyun, hikaye odaklı ve oyun yeteneğinden çok sezgilerine güvenen oyuncuların mutlaka oynaması gereken interaktif bir sinema filmi. Oyunun grafiklerinin zamanın ilerisinde olduğunu da belirtmeden geçmemek lazım.

6- Journey (2012)

Journey

Oyun boyu kıyafetinden başka bir şeyini görmediğiniz, sesini duymadığınız, çölleri aşıp karlı dağların tepesine ulaşmaya çalışan gizemli bir kahramanı konu alan, anlatması gerçekten çok zor sanat eseri bir PlayStation 3 oyunu.

Her yönüyle çok farklı olan Journey’de eski yıkıntıların arasından ilerleyip oyun dünyasıyla iletişime geçiyor, sizin gibi aynı yolculuğu yapan diğer oyuncularla karşılaşabiliyorsunuz. Journey ne olduğunu anlamak için gerçekten oynamanız gereken bir şaheser.

5- Demons Soul’s (2009)

Demons Soul's

Acımasız derecede zorlu dövüş ve hata affetmeyen oyun mekaniği ile öne çıkan bir PS3 oyunu. Gerçekten sayısını hatırlamayacağınız kadar çok ölecek ve emin olun ki daha fazlası için tekrar tekrar geri geleceksiniz. Çünkü işler ne kadar zor olursa başarı bir o kadar da tatlı oluyor.

4- God of War 3 (2010)

God of War destansı kelimesinin bire bir tanımı. Kendisini kandırıp ailesini öldürmesine sebebiyet veren tanrılara karşı intikam peşindeki Kratos’un, eski Yunanistan’daki son macerası. Sinirlerine pek hakim olamayan Kratos’un görevi artık yunan mitolojisinin bilinen dev tanrılarını en acımasız şekilde öldürmek. Bu tanrılardan oluşan dev bölüm sonu canavarlarıyla tanınan God of War, oynayabileceğiniz en vahşi ve en fazla şiddet içeren Playstation oyunlarından biri. Kratos ise oyun tarihinin en acımasız savaşçısı. Fazla vahşet sevmeyenler, aman dikkat!

3- Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots (2008)

Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots

Adını duyar duymaz ilk olarak çok uzun ara sahnelerinin aklıma geldiği ama her şeye rağmen oynamaya değer bir şaheser. Dünyayı ele geçirmeye çalışan kötü karakterlere karşı savaştığınız Metal Gear Solid 4, yer yer önceki oyunlara atıfta bulunmasıyla bir nevi nostalji yaratıyor.

2- Uncharted 2: Among Thieves (2009)

Hikayesini Himalaya’larda sürdüren, bir gizli tapınaktan diğerini keşfettiğiniz, havada vızır vızır uçuşan helikopterlerin sürekli ateş ettiği, bulmacalar çözdüğünüz, aksiyon dolu Uncharted 2, sinema ekranından çıkma bir oyun. Çocukluğunu 80’li yıllarda geçirmiş olanlar için bir nevi Indiana Jones hikayesi.

1- The Last of Us (2013)

The Last of Us

PS3 için en iyi oyunlar listesini görür görmez 1 numarada hangi oyun olacağını tahmin ettiğinizi düşündüğüm oyun. Karşınızda sinematik aksiyonun doruğa çıktığı The Last of Us. Kızını kaybetmiş bir baba ve insanlığın son umudu Ely isimli küçük bir kızın felaket sonrası Amerika’da bir yerden başka bir yere ulaşmaya çalıştığı macerayı konu alan bir macera oyunu. İkili arasında gelişen duygusal bağ ve oyun boyu karşılarına çıkan güçlü karakterler bu başarının belkide en büyük sırrı.

En iyi PS3 oyunları listesinin sonuna geldik. Eğer sizinde “şu oyunu unuttun” dediğiniz bir PS3 oyunu varsa yorum kısmından belirtmeyi unutmayın.

Article written by admin

Merhaba, ben Batuhan. 22 yaşındayım. 2016 yılında Webgazi.com'u kurdum. O zamandan bu zamana sizlere yararı olabilecek içerikler üretmeye çalışıyorum.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

tiktok jeton hilesi - mmorpg oyunlar - kesintisiz tv apk - netblu apk - taraftar tv apk - tiktok jeton hilesi - cs 1.5 indir - gta 5 mobile hile apk - tiktok jeton hilesi tikplus apk - pop şarkılar