iPhone sistem arama hatası
iPhone

iPhone (Sistem) Arama Hatası

iPhone telefonumda konuşurken arama aniden sonlanıyor ve bildirim şeklinde sistem, arama hatası alıyorum. Nasıl çözerim?

Arama hatasının sebebi nedir?

Bildiğiniz gibi Apple, iOS işletim sistemini kullanan telefonlara sürekli yeni güncellemeler yayınlıyor. Bu güncellemelerin çoğu performans iyileştirmeleri, kullanım kolaylığı gibi yenilikler sunuyor. Fakat entegrasyonlar arttıkça ve doğal olarak kod sayısı da yükseldikçe ister istemez çeşitli hatalar meydana geliyor. Bu hatalardan biride iOS 12 ile birlikte sıklıkla görülen arama hatası.

Nasıl çözebilirim?

Yaklaşık 1 aydır sürekli yaşadığım bir sorun. Önce şebeke yüzünden olduğunu düşünüyordum ancak başka iPhone kullanıcılarından da duymaya başladım. Telefon arama yapamıyor “sistem hatası” diye bir uyarı veriyor ya da telefonla konuşurken birden telefon kesiliyor ve “arama hatası” yazıyor ekranda. Yazılımdan muhtemelen ama çok sık olmaya başladı. sinir bozuyor artık.

ekşi sözlük – 1501 isimli üyeden alıntı

Yukarıda bir ekşi sözlük kullanıcısının paylaşımında gördüğünüz gibi hata tamamen yazılımsal olarak karşımıza çıkıyor. Yani iPhone arama hatasının tek çözümü yakında gelecek güncellemeleri beklemek.

Bunun haricinde eğer defalarca bu hatayı alıyorsanız, artık sorunun telefonunuzda olduğunu düşünüyorsanız fabrika ayarlarına döndürmekte fayda var.

Article written by admin

Merhaba, ben Batuhan. 22 yaşındayım. 2016 yılında Webgazi.com'u kurdum. O zamandan bu zamana sizlere yararı olabilecek içerikler üretmeye çalışıyorum.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

tiktok jeton hilesi - mmorpg oyunlar - kesintisiz tv apk - netblu apk - taraftar tv apk - tiktok jeton hilesi - cs 1.5 indir - gta 5 mobile hile apk - tiktok jeton hilesi tikplus apk - pop şarkılar