Kredi

Kredi Çekerken Yaş Sınırı Nedir

Kredi Çekerken Yaş Sınırı NedirDeğişen yaşam şartları beraberinde hayallere ulaşmak artık kredi çekerek daha da kolaylaştı. Bankalar son dönemlerde yaptıkları kampanyalar sayesinde eskiye göre kredi çekmek kişinin maddi anlamda taksitlere bağlı kalmasını engelliyor.
Yaşa ve çekilen kredinin türüne bağlı olarak taksitlendirme imkanı ve faiz oranları farklılık gösterir.
Hatta öyle ki sıfır faizli, 65 yaş üzerine kredi çekme fırsatı ve KOSGEB kadın girişimcilere özel krediler tamamen kişilerin hayatını kolaylaştırmak için tasarlanmış kredi reklamlarıdır. Ağır borçlar altına girmeden, bütçenize ve ihtiyacınıza göre çekmek istediğiniz krediyi hemen hemen her banka size sunuyor. Dikkat edilmesi gereken noktalar vardır.
Bankanın size sunduğu dosya masraf ücreti ne kadar, 18 yaş ve altında olanlar kredi çekebilir mi, yaşlı olan kimseler tek başlarına kredi çekebilir mi, kredi ödemeleri nasıl olacak gibi kişisel bütçenizi ve kredi çekme imkanınızı düşündüren tüm detayları anlaşmaya varacağınız banka ile irtibatını sağlamanız gerekir. Çünkü özellikle yaş sınırı bankalar tarafından aranan en önemli özelliktir.

Kredi Çekerken Yaş Sınırları Nelerdir

Kredi çekebilmek için yaş sınırı vardır, alt sınır 18 üst sınır 60-75 arasıdır bu bankalara göre değişmektedir. 60 yaş üstü bireyler bankalar tarafından risk teşkil ettiği için özel değerlendirilmektedir.

18 Yaşındayım Kredi Çekebilirmiyim

Bankalar, kişilerin kredi çekebilmeleri için minimum 18 yaşını doldurmuş olmalarını şart koşarlar. 18 yaşında olması da istediği her türlü krediyi ve kredi miktarını rahatça çekebileceği anlamına gelmez. Çünkü bankalar yeni nesil yaşlara sahip bireylere yüksek tutarlı kredi çekmelerine sıcak bakmazlar.
Bireylerin bankalara güvenmesi ne kadar zorsa bankaların da müşterilerine güveni zaman ister. 18 yaşındaki bir bireyin ilk kredi isteği yüksek olduğunda kredi notu hakkında da bilgi edinilemez.
Yani, kredi taksitlerini zamanında ödeyip ödemeyeceğini, borcuna sağdık kalıp kalmayacağı ve gösterdiği kefillerin de bu borca sahip çıkıp çıkmayacağı bankalar için muamma konusudur. Bu sebeple çoğu banka yaş sınırını 18 olarak belirtmekle beraber yaş sınırı 18’in üzerinde olan bankalar da vardır.

Evet kredi çekebilirsiniz, eğer çalışıyorsanız gelir belgenizi beyan etmeniz gerekmektedir, öğrenci iseniz öğrenim belgeleriniz ile sms ile kredi başvuru, online olarak yada banka şubelerine giderek başvurunuzu yapabilirsiniz. Öğrenciler için en uygun hızlı kredi veren banka “Ziraat Bankasıdır“. 18 Yaşında çalışanlar için maaşlarını aldıkları bankaya başvuru yapmaları daha doğru olacaktır.


18 yaş altı kredi çekebilir mi?

18 yaş ve üzeri kredi çekmede minimum yaştır. Fakat 18 yaşın altındaki kişilere de 1000TL’ye kadar kredi imkanı sunan bankalar mevcuttur. Öğrenci kredi adı altında yapılan bu kredi çekme işlemi bankanın öğrencilerine okul masrafları için ön gördüğü küçük bir meblağdır. Kredi kartı kullanan üniversiteli öğrencilerin bazı kredi kartlarında 1000TL’ye kadar nakit avans imkanı sunar. Bu nakit kredinin ödemeleri kredi kartı üzerinden çekildiği için faiz oranları yüksek olacaktır. Kredi kartı borcu olarak gözükecektir ve banka içerisinden girip kredi başvuru yapmanıza gerek kalmadan kredi kartınız ile size gereken kadar parayı nakit avans çekebilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken ise ödemeler düzenli yapılmadığı zaman faiz oranları giderek artar ve küçük oranda çekilen nakit paranın ödemesi çok daha büyük olabilir.

65 yaş ve üzeri kredi çekme imkanı

Bankalar alt limiti 18 olarak belirlerken üst limit için de sınır çekme kararı aldılar. 60 ile 65 yaş arasında normal şartlarda kredi çekme işlemi durur. Çünkü yaş ilerledikçe artan taksit imkanlı kredilerde kişinin sağlığı açısında ödeme yapıp yapamayacağı tartışılır. Nitekim üst yaşa göre özel destek kredileri de mevcuttur. Bu tarz kampanyalar risk içeriyor olsa da esas önemli olan çoğu bankanın 65 yaş üzerine kredi vermiyor oluşuna dikkat çekerek bu yaş grubunu kendi bünyelerine çekmek istemeleridir. Şöyle ki, 65 ile 75 yaş arasındaki müşterilere özel kredi çekme imkanı sunan bankalar aslında kefillerin kredi notu gibi önemli etmenlerini incelerler. Çünkü 75 yaşındaki bir müşteri yüksek meblağda kredi çektiğinde kredi ödeme taksitlendirilmesi minimum 5 yıl olacaktır. Belirli bir yaştan sonra özellikle akıl ve ruh sağlığı tehlikeye giren 75 yaşındaki müşterilerde kefil oldukça önem taşır.

Article written by admin

Merhaba, ben Batuhan. 22 yaşındayım. 2016 yılında Webgazi.com'u kurdum. O zamandan bu zamana sizlere yararı olabilecek içerikler üretmeye çalışıyorum.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

tiktok jeton hilesi - mmorpg oyunlar - kesintisiz tv apk - netblu apk - taraftar tv apk - tiktok jeton hilesi - cs 1.5 indir - gta 5 mobile hile apk - tiktok jeton hilesi tikplus apk - pop şarkılar