LOL BugSplat hatası
Oyun

LOL Bug Splat hatası ve çözüm önerileri (%99.9 işinize yarayacak)

Her online oyun şirketi çağa ayak uydurmak için zamanla oyunlarını geliştirerek oyunculara yeni özellikler sunmaya çalışıyor. Sonradan eklenen her özellik, bilgisayarınızın donanımını biraz daha zorluyor ve uyumluluk sorunları ortaya çıkmaya başlıyor. League of Legends oyunundaki Bug Splat hatası da bu sebeplerden meydana gelen bir sorun ve bu sorundan dolayı oyuncuların keyfi kaçabiliyor. Peki nasıl bu hatayı nasıl çözeceğiz?

Bilgisayarınız sistem gereksinimlerini karşılıyor mu? Eski bilgisayarla mı oynuyorsunuz? Eğer bu sebeplerden dolayı bu hatayı aldığınızı düşünüyorsanız zamanla bilgisayarınızın donanım parçalarını yenileyin veya imkanınız varsa yeni bir bilgisayar alın.

LOL minimum sistem gereksinimleri

  • 3 GHz işlemci (SSE2 yönerge kümesi veya daha üstünü desteklemeli)
  • 1 GB RAM (Windows Vista ve daha yeni sürümler için 2 GB RAM)
  • 12 GB boş sabit disk alanı
  • Shader 2.0 sürümü uyumlu ekran kartı
  • 1920×1200’e kadar ekran çözünürlüğü
  • DirectX v9.0c veya daha üst sürüm desteği
  • 512 MB veya daha fazla ekran kartı belleğine (VRAM) sahip paylaşımsız GPU/li
  • Windows XP (SADECE Service Pack 3), Windows Vista, Windows 7, Windows 8 ya da Windows 10
  • Windows XP Service Pack 1 ve 2’yi artık desteklemiyoruz. Windows XP 64-bit için Service Pack 3 olmadığından, LoL oynayabilmek için Windows’unu daha güncel bir sürüme yükseltmelisin.
  • Eğer Windows XP 32-bit kullanıyorsan ve Service Pack 3’e güncellemek istiyorsan, bunu buradan yapabilirsin.

League of Legends Bug Splat hatası nasıl çözülür?

Hatalı oyun dosyalarını otomatik olarak tarayın ve bulun: Oyunu açın ve sağ üst kısımdan ayarlara tıkladıktan sonra “tam onarımı başlat” deyin.

Uyumluluk modu sorunları: Eğer oyunun uyumluluk modunu değiştirmişseniz Bug Splat hatası alabilirsiniz. Eski haline çevirin. Fakat değiştirmediyseniz, o zaman bir de değiştirmeyi deneyin. Oyuna sağ tıklayın > özellikler deyin > uyumluluk kısmına gelin > kutucuğa tik atın ve Windows 7’yi seçtikten sonra tamam deyin.

Sürücü yazılımlarını güncelleyin: LOL Bug Splat hatası çözümünde çoğu oyuncunun işine yarayan yöntemdir. Eğer bilgisayarınızı 3-4 yıl öncesine kadar aldıysanız zaten asistan programları vardır. Bu programı bulup bütün sürücü yazılımlarınızı güncelleyin. Örneğin ben dell inspiron 5520 kullanıyorum ve SupportAssist programı sayesinde bütün sürücüleri otomatik olarak güncelleme imkanım var. Eğer böyle bir program yok diyorsanız kendiniz tek tek bulmanız gerekecek. Özellikle ekran kartı sürücülerini güncellemeyi ihmal etmeyin.

Oyunu yönetici olarak çalıştırmayı deneyin: Oyunu yetki vererek çalıştırmak hatayı çözmenize yardımcı olabilir.

Article written by admin

Merhaba, ben Batuhan. 22 yaşındayım. 2016 yılında Webgazi.com'u kurdum. O zamandan bu zamana sizlere yararı olabilecek içerikler üretmeye çalışıyorum.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

tiktok jeton hilesi - mmorpg oyunlar - kesintisiz tv apk - netblu apk - taraftar tv apk - tiktok jeton hilesi - cs 1.5 indir - gta 5 mobile hile apk - tiktok jeton hilesi tikplus apk - pop şarkılar