Kredi

Ne Kadar Kredi Çekebilirim Hesaplama Yöntemi

Merhabalar bugün ki yazımızda sizlere ne kadar konut, taşıt, ihtiyaç kredisi çekebilir ve hesaplama yöntemi ile maaşınıza göre hangi tutar aralıklarında bireysel kredi alabilirsiniz bilgi vereceğiz.
Hesaplama yöntemlerinde örnek gelir ve kredi tutarlarını ortalama faiz oranlarına göre hazırladık daha sağlıklı bir hesaplama için lütfen güncel faiz oranlarını takip ederek işlem yapmanız faydalı olacaktır.

Maaşınıza göre kredi hesaplaması yapmak isterseniz tıklayınız.

Ne Kadar İhtiyaç Kredisi Çekebilirim?

Ne kadar ihtiyaç kredisi çekebilirim, ihtiyaç kredileri belgelenebilir gelirinize nazaran şuanki Türkiye şartlarına göre en düşük 1.000 TL en yüksek 50.000 TL ihtiyaç kredisini 48 vadeli olarak alabilirsiniz,  özel durumlarda ise 100.000 TL 48 ay vadeli ihtiyaç kredisin alabilirsiniz ama bunun için kefil, ipotek gibi benzeri teminatlar talep edilebilir.

Örnek olarak; 1.500 TL maaş alıyorsanız eğer 18.000 TL – 25.000 TL arası ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz bu durum bankalara göre değişiklik göstermektedir.

Aylık 750 TL taksit tutarı ile %1.15 faiz oranı ile 26.000 TL kredi kullanabilirsiniz.

En önemli husus ise bireylerin maaşlarına göre toplam kullanabilir kredi limitleri vardır bu limit maksimum 50.000 TL olduğu için A bankasından 10.000 TL ihtiyaç kredisi kullandıysanız eğer B bankasındaki ve diğer bankalarındaki kredi limitiniz 40.000 TL düşmektedir.

İhtiyaç kredisi çekerken aranan önemli şartlar ise şöyledir.

  • 20 yaşını doldurmuş olmak
  • En az 6 aydır aynı iş yerinde çalışmak
  • Maaşınızın belgelenebilir olması
  • Sigortanızın düzenli yatması
  • Maaşınızda haciz icra vb kesintilerin olmaması gibi temel kriterleriniz yerinizdeyse kredinizi rahatlıkla alabilirsiniz.

Ne Kadar Araç Kredisi Çekebilirim

Araç kredilerinde bireysel olarak makisumum kullanabileceğiniz  kredi tutarı 52.000 TL ve 48 ay vade sınırı vardır.

Örnek olarak; Aylık ödeyebilceğiniz kredi taksit tutarı 1.000 TL ise %1.17 faiz oranı ile hesaplarsak 35.000 TL araç kredisini 48.000 TL geri ödemeli olarak  kullanabilirsiniz, faiz oranları ve kredi tutarları bankalara göre değişiklik göstermektedir.

Araç kredisi alırken aranan kriterler sırasıyla şöyledir;

  • Belgelenebilir maaşınızın olması
  • Sosyal güvencenizin aktif olması
  • Aylık gelirinizde kesinti olmaması

Önemli Not: Kredi notunuzun 1.200 altı olması durumunda red cevabı alabilirsiniz.

Ne Kadar Konut Kredisi Çekebilirim

Konut kredisinin en büyük avantajı vergiden muaf olmasıdır, konut kredileri maksimum 360 ay vade ile kullanabilirsiniz ama günümüz şartlarında faiz oranlarının yüksek olması sebebi ile genelde tüketiciler 120 ay vade seçeneğini kullanır.

Konut kredisi karlı ve esnek bir kredi türü olduğundan satın alacağınız konutun ekspertiz raporunda konutun değer fiyatına göre bankalar size aylık belgenelenebilir gelirinize eşinizin gelirine bağlı olarak verebilecekleri maksimum kredi tutarını size iletirler.

Örnek olarak konut kredisi hesaplaması yaparsak eğer;
Aylık ödenecek taksit tutarı: 1.500 TL diyelim,
Faiz oranı: % 0.88 olarak baz alalım,
Vade: 120 Ay (10 Yıl) genelde tercih edilen.

Kredi Tutarı: 110.888 TL
Geri ödeme tutarı: 161.750 TL olarak çıkmaktadır.

Kredi türlerinde eşinizin ve sizin aylık toplam geliriniz çok önemlidir çünkü satın alacağınız konutun önden ödemesini yapmadan tamamını kredi ile ödemek isterseniz üstteki örneğe göre haraket etmenizde fayda var.

Ne Kadar Kredi Çekebilirim Hesaplama Yöntemi

Genel olarak aşağıdaki resimli tabloda sizlere örnek bir bireyin gelirine göre ne kadar kredi çekebilir hesapladık lütfen inceleyiniz.

Tablodada görüldüğü üzere 1.400 TL aylık maaş alan bir kişi ortalama ödeyebileceği taksit tutarı 700 TL dir buna nazaran 48 ay vadeli 24.000 TL kredi kullanabilir.

Örnek Ne Kadar Kredi Çekebilirim Hesaplama Tablosu

Dilerseniz bankaya gitmeden sms ile kredi başvurusu yapabilirsiniz detaylar için linkle tıklayın lütfen.

Article written by admin

Merhaba, ben Batuhan. 22 yaşındayım. 2016 yılında Webgazi.com'u kurdum. O zamandan bu zamana sizlere yararı olabilecek içerikler üretmeye çalışıyorum.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

tiktok jeton hilesi - mmorpg oyunlar - kesintisiz tv apk - netblu apk - taraftar tv apk - tiktok jeton hilesi - cs 1.5 indir - gta 5 mobile hile apk - tiktok jeton hilesi tikplus apk - pop şarkılar