seo nedir?
Sponsor

Seo Nedir? Seo Çalışmaları Neleri Kapsar?

SEO nedir? Neden gerekli? Sitenizin arama motorlarında yükselmesi için gerekli olan çalışma neleri kapsamaktadır.

SEO nedir?

SEO bir web sitesinin arama motorlarında görünürlüğünü arttırmak adına yapılan çalışmaları kapsayan teknik optimizasyondur. Yapılan çalışmalar ile daha fazla trafik ve müşteri elde edersiniz.

Kaynak: https://www.seosefi.com/seo/

SEO Neden Gereklidir?

SEO çalışmaları arama motorlarının web sitenizi daha iyi konumlarda sunması için gereklidir. Google arama motorunda iyi bir konum elde ederseniz, sitenize daha fazla trafik ve müşteri kazandırırsınız. Bir web sitesinin arama motorlarında iyi bir konum elde etmesi için kesinlikle yapılması gerekmektedir.

SEO Çalışmaları Neleri Kapsamaktadır?

İki dala ayırmak mümkündür, teknik iç düzenlemeler ve dış seo çalışmaları altında toplayabiliriz.

 • Anahtar Kelime Tespiti
 • Rakip Analizleri
 • Title, Meta, Keywords Düzenlemeleri
 • Resim Optimizasyonu
 • Video Optimizasyonu
 • Shema.org standartları
 • Search Console Kayıt
 • Analytics Kayıt
 • Tarama ve yapısal veri hatalarının giderilmesi
 • Backlink çalışmaları

Seo çalışmalarının temellerini oluşturan unsurlardır. Web sitenizde oluşacak yazılım hataları tarama sorunlarına yol açabilir bu yüzden bir seo uzmanından kesinlikle destek almalısınız.

Sitenizin arama motorları sonuçlarında en iyi konumları elde etmesini istiyorsanız, yararlı içerikler üretmelisiniz. Ürettiğiniz içerikler arama yapan kullanıcılar için faydalı ise ve bunu sürekli tekrarlıyor iseniz iyi bir sıralama almak için biraz zamana ihtiyacınız olacaktır. Yazdığınız faydalı içerikler zamanla iyi sıralamalar elde etmenizi sağlayacaktır. SEO çalışmaları yaparken Google arama motoruna uyumlu yapmanız gerekiyor. Diğer önemli unsur ise mobil uyumlu bir siteye sahip olmanız. Günümüzde artık PC kullanımı yok denecek kadar azdır. Bu yüzden sitenizin mobil uyumlu bir site olup olmadığını kontrol etmelisiniz.

Bu adresten mobil uyumluluk testi yapabilirsiniz: https://search.google.com/test/mobile-friendly?hl=tr

İyi bir site istikrarlı sitedir, çalışma sürecinde her zaman ziyaretçilerinize odaklanmayı unutmayın. Sormak istediğiniz sorular var ise yorum alanından bana iletebilirsiniz.

Article written by admin

Merhaba, ben Batuhan. 22 yaşındayım. 2016 yılında Webgazi.com'u kurdum. O zamandan bu zamana sizlere yararı olabilecek içerikler üretmeye çalışıyorum.

Bu Gönderi Bir Yorum Yaptı

 1. Baytronik Reply

  güzel içerik olmuş elinize sağlık.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

tiktok jeton hilesi - mmorpg oyunlar - kesintisiz tv apk - netblu apk - taraftar tv apk - tiktok jeton hilesi - cs 1.5 indir - gta 5 mobile hile apk - tiktok jeton hilesi tikplus apk - pop şarkılar