Bu siteye ulaşılamıyor. "Ana makinesinin sunucu ıp adresi bulunamadı"
İnternet

Bu Siteye Ulaşılamıyor “…Ana Makinesinin Sunucu IP Adresi Bulunamadı.”

Bu siteye ulaşılamıyor. “Ana makinesinin sunucu IP adresi bulunamadı” veya … “Ana makinesinin sunucu DNS adresi bulunamadı” hatası nedir? Nasıl çözülür?

[box type=”error” align=”” class=”” width=””]Hata kodları
– DNS_PROBE_FINISHED_NXDOMAIN
– DNS_PROBE_FINISHED_BAD_CONFIG
– ERR_NAME_NOT_RESOLVED[/box]

Nedenleri

Bu siteye ulaşılamıyor, IP adresi bulunamadı veya DNS adresi bulunamadı hatası çoğu zaman karşınıza (örneğin: www.google.com, kyk.gov.tr) ana makinesinin sunucu ip adresi bulunamadı olarak çıkar. Genel nedeni girmeye çalıştığınız internet sitesinin DNS sunucularının isteğinize yanıt verememesidir. Bunu anlamak için sadece 1 web sitesine girmeye çalışmak yerine diğer web sitelerinide kontrol edebilirsiniz. Eğer diğer sitelerde açılmıyorsa internet bağlantınızın olmaması veya modemde oluşan sorunlar bu hataya sebep olabilir.

Çözüm Yöntemleri

 • Bilgisayarınızdaki bütün sürücülerin güncel olduğundan emin olun.
 • Kullandığınız tarayıcının önbellek dosyalarını temizleyin.
 • SSL bağlantısı hatasında olduğu gibi DNS adresinizi değiştirmeyi deneyin. (Denetim masası > Ağ ve internet > Ağ ve paylaşım merkezi > Sol taraftaki bağdaştırıcı ayarlarını değiştirin yazısına tıklayın. WiFi > Özellikler > İnternet protokolü sürüm 4 (TCP/IPv4) > Özellikler > Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullan > Tercih edilen DNS sunucusu 8.8.8.8 ve diğer DNS sunucusu kısmına 8.8.4.4 yazın. Tamam deyip kapatın.)
 • Windows’un depoladığı DNS önbellek dosyalarını temizleyin. (Windows + R > Çalıştır > CMD > Ctrl + Shift + Enter > Açılan pencereye ipconfig /flushdns yazın ve enter tuşuna basın. Ardından ipconfig /renew yazın ve yeniden Enter’a basın. Son olarak, ipconfig /registerdns yazarak son kez Enter tuşuna basın.

Yukarıdaki yöntemlerle bu siteye ulaşılamıyor – ana makinesinin sunucu ıp adresi bulunamadı hatasının çözülmüş olması gerekecek. Eğer bütün bunları yaptıktan sonra bile hala sorun devam ediyorsa aşağıdaki yorum kısmından bize ulaşın.

Article written by admin

Merhaba, ben Batuhan. 22 yaşındayım. 2016 yılında Webgazi.com'u kurdum. O zamandan bu zamana sizlere yararı olabilecek içerikler üretmeye çalışıyorum.

Gönderiye Ait 8 Yorumlar

 1. Hüseyin Reply

  hepsini yaptım ama çözülmedi

  • Angaralı Reply

   Ya gardaş genelde google de oluyo u taam mı bu teknik sıkıntı babuş en iyimi sen yandex kullan miiis

 2. Zafer Reply

  üçüncüyü daha önceden yapmıştım olmadı ve yine sayfayı yenileyip yaptığım halde olmadı son çözümü ilk defa denedim ve sayfayı yenilediğimde bir şey çıktı ve hata yazısı tekrardan çıktı.ipconfig /flushdns,ipconfig /renew ve ipconfig /registerdns yazdığımda şu cümlenin ingilizcesi çıktı “Bu bilgisayarın tüm bağdaştırıcıları için DNS kaynak kayıtlarının kaydı başlatılmıştır. 15 dakika içinde Olay Görüntüleyicisi’nde herhangi bir hata bildirilecektir.”.İngilizcesi de –> “The DNS resource records for all adapters of this computer are initialized. Any error will be reported in Event Viewer within 15 minutes.” Şu an hala bekliyorum yardım edin

 3. ümitcan Reply

  tşk ederim işime yaradı

 4. fatma Reply

  çok teşekkürler hemen çözüldü:)

 5. Dark Reply

  çok teşşekür ederim <3

 6. mustafa Reply

  okeyi seyir edemiyorum

 7. Başarılı Reply

  Telefonumla wifi ye bağlanınca sadece bir sitede bu uyarıyı alıyordum.bir iki gün önce aldığımız telefonla girmeyi denedim(daha pek kullanılmamıştı),yine aynı sorun oldu.ama mobil internetten aynı siteye girince açılabiliyordu.ve ilginç ki cihaza hiç bir şey yapmadan arada bir girdiğimde nadirende olsa wifi ile girebildim.yani bu durum kesintili oldu.acaba neden olabilir:(

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

tiktok jeton hilesi - mmorpg oyunlar - kesintisiz tv apk - netblu apk - taraftar tv apk - tiktok jeton hilesi - cs 1.5 indir - gta 5 mobile hile apk - tiktok jeton hilesi tikplus apk - pop şarkılar