Mobil

Snapchat nasıl kullanılır? Snapchat kullanım rehberi

Bu yazımızda en popüler sosyal medya uygulamalarından biri olan Snapchat nasıl kullanılır? Detaylıca bahsedeceğiz.

Android telefona Snapchat nasıl yüklenir?

Haliyle kullanmaya başlamadan önce Google Play Store yoluyla Snapchat nasıl yüklenir?
Snapchat
uygulamasını telefonunuza indirmeniz gerekiyor. Bunun için;

  • Google Play Store hesabınıza girin
  • Arama kısmına Snapchat yazın
  • 500 milyon indirmeye sahip Snapchat uygulamasını telefonunuza yükleyin.
  • Artık Snapchat uygulamasını kullanabilirsiniz.

Snapchat nasıl kullanılır?

Snapchat nasıl kullanılır

Uygulamaya girdiğinizde karşınıza kayıt ol ve oturum aç seçenekleri çıkacaktır. Şuan kafanızdan “Snapchat uygulamasına Facebook yoluyla kayıt olunamıyor mu?” şeklinde bir soru geçecektir. Bu sorunun cevabı ne yazık ki evet, Snapchat’e Facebook ile üye olunamıyor.

Uygulamaya kayıt olduktan sonra karşınıza direkt olarak kamera bölümü çıkar. Sol üst kısımdaki Snapchat logosuna tıkladığınızda “Beni ekleyenler – Arkadaş ekle – Arkadaşlarım” kısımlarını görebilirsiniz. Bu kısımlardan istediğiniz gibi sizi ekleyen arkadaşlarınızı görebilir, rehberinizde kayıtlı olan arkadaşları Snapchat hesabınıza ekleyebilir, istediğiniz arkadaşlarınızı silebilirsiniz.

Uygulamanın sağ üst kısmında ise normal telefon kameralarında olduğu gibi döndürme ve flaş işareti bulunur. Buralardan rahatlıkla telefonunuzun flaşını açıp kapatabilir, kameranızı ön veya arka kamera olarak ayarlayabilirsiniz.

Sağ alt kısımda yer alan “Hikayeler” bölümünden ise arkadaşlarınızın gönderdiği Snapleri(kısa video veya resimleri) tek tek üstüne tıklayarak görebilirsiniz.

Son olarak sol alt kısımdaki “Sohbet” bölümünden istediğiniz arkadaşlarınızı işaretleyip sohbet edebilirsiniz.

Snapchat ile fotoğraf veya video çekme

Alt kısımda bulunan büyük ve yuvarlak işarete basılı tuttuğunuzda video, elinizle 1 kere dokunduğunuzda ise fotoğraf çekebilirsiniz.

Snapchat ile yüz değiştirme

Snapchat’in şüphesiz en beğenilen tarafı yüz değiştirme özelliğine sahip olmasıdır. Bunu yapabilmek için fotoğraf ekranında herhangi bir yere tıklamanız yeterlidir. Ardından sağa veya sola kaydırarak istediğiniz yüz şeklini seçebilirsiniz.

Snapchat ikonları ve anlamları

Snapchat ikonları ne anlama geliyor?

Yazımızın sonuna geldik. Genel olarak Snapchat nasıl kullanılır? Anlatmaya çalıştık. Umarım işinize yaramıştır.

Article written by admin

Merhaba, ben Batuhan. 22 yaşındayım. 2016 yılında Webgazi.com'u kurdum. O zamandan bu zamana sizlere yararı olabilecek içerikler üretmeye çalışıyorum.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

tiktok jeton hilesi - mmorpg oyunlar - kesintisiz tv apk - netblu apk - taraftar tv apk - tiktok jeton hilesi - cs 1.5 indir - gta 5 mobile hile apk - tiktok jeton hilesi tikplus apk - pop şarkılar