tencent gaming buddy beyaz ekran sorunu
Oyun

Tencent emülatör beyaz ekran sorunu ve çözümü (PUBG Mobile PC)

Tencent emülatör beyaz ekran sorunu sebebi nedir? Nasıl çözülür? Tencent Gaming Buddy beyaz ekran sorunsalı.

Biliyorsunuz ki Tencent Game PUBG Mobile oyuncuları için Tencent Gaming Buddy adında yeni bir emülatör çıkardı. Fakat bu emülatör beraberinde çeşitli sorunları meydana getirdi. Bazı oyuncular yeni emülatörde beyaz ekran sorunuyla karşılaştığını, grafiklerin kötü olduğunu ve grafiklerin yüklenmediğini dile getiriyor. Peki Tencent emülatör beyaz ekran sorunu nedir? Neden kaynaklanır?

PUBG Mobile yapımcıları ekran kartınızın DirectX’i desteklemediğinden dolayı beyaz ekran sorunu ile karşılaştığınızı belirtiyor.

PUBG Mobile PC beyaz ekran sorunu çözümü – Tencent Gaming Buddy

Sorunun kaynağı DirectX olduğundan doğrudan rendering ayarlarını değiştirmemiz gerekiyor. Bunun için:

  • Tencent Gaming Buddy programını açın.
  • Sağ üst kısımdaki üç çizgiye tıklayın.
  • Setting bölümüne girin.
  • Basics, engine ve game bölümlerini göreceksiniz. Buradan engine bölümüne gelin.

Buradaki bütün ayarları tek tek denemeniz gerekecek. Örneğin OpenGL de beyaz ekran sorunu yaşıyorsanız DirecX’e geçin. Bütün seçenekleri deneyin. Hangisi ekran kartınıza en uygun performansı veriyorsa onu işaretleyin.

Not: Ayarı her değiştirdiğinizde save yazısına tıklayıp kaydedin ve Tencent Gaming Buddy programını kapatıp tekrar açın.

Bu şekilde PUBG Mobile PC beyaz ekran sorunu veya grafiklerin yüklenmemesi sorunlarına çözüm bulmanız gerekiyor. Zaten yapımcı kendi sitesinde kullanıcının sorduğu soruya bu şekilde cevap vermiş.

Eğer sorun hala devam ediyorsa oyun içerisindeki ayarları düşürün. Ancak FPS oranının etkilenmemesi adına kare hızı ayarını her zaman en yüksek seviyede tutun.

İlginizi çekebilir: Tencent emülatör başlatılamadı hatası

Article written by admin

Merhaba, ben Batuhan. 22 yaşındayım. 2016 yılında Webgazi.com'u kurdum. O zamandan bu zamana sizlere yararı olabilecek içerikler üretmeye çalışıyorum.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

tiktok jeton hilesi - mmorpg oyunlar - kesintisiz tv apk - netblu apk - taraftar tv apk - tiktok jeton hilesi - cs 1.5 indir - gta 5 mobile hile apk - tiktok jeton hilesi tikplus apk - pop şarkılar