windows 10 etkinleştirme
Windows

Windows 10 etkinleştirme (KMSpico)

Herkesin bildiği ve gönül rahatlığıyla kullandığı KMSpico programı ile Windows 10 etkinleştirme işlemi nasıl yapılır? Windows 10 orjinal yapma.

Eğer daha önce Windows 7, Windows 8 veya Windows 8.1 kullandıysanız ve kullandığınız bu işletim sistemi zaten lisanslı ise, temiz kurulum (format) yaptıysanız daha önceki Windows sürümünde kullandığınız ürün anahtarını (key) şu anki sürümde kullanarak etkinleştirebilirsiniz.

Windows 10 etkinleştirme

Windows 7 veya 8 kullanırken Windows 10’a yükselt seçeneğini seçtiyseniz zaten lisans bilgisini Windows 10’a aktarıyor olması gerekiyor. Yükselttikten sonra etkinleştirme yapmazsa bile manüel olarak Windows’u etkinleştir diyerek ürün anahtarını etkinleştirebilirsiniz.

Eğer daha önceden kullandığınız bir Windows lisansı yoksa veya elinizde lisans bilgisi bulunmuyorsa, Windows 10’u etkinleştirmek için yüklemeniz gereken bir program var. Bu programı yükleyip bilgisayarınıza kurduğunuzda otomatik olarak Windows 10 etkinleştirme işlemini yapmış olacaksınız. (Windows 10 home ve pro sürümlerinde çalışır)

Öncelikle bilgisayarın şu anki durumuna göz atalım. Sol alt kısımdaki Windows işaretine basın. Arama çubuğuna bilgisayar yazın > Bu bilgisayar’a sağ tıklayın > Özellikler deyin. Windows etkinleştirme kısmı altında Windows etkinleştirilmedi şeklinde ibare görüyorsanız hemen Windows 10 etkinleştime programımıza geçelim.

KMSpico ile Windows 10 etkinleştirme

Öncelikle programı bilgisayarınızda çalıştırmak için yönetici (admin) oturumunda olmanız lazım. Aksi takdirde bu programı kurup çalıştıramazsınız. Ayrıca herhangi bir antivirüs programı kullanıyorsanız görev çubuğundan programa sağ tıklayarak “geçici olarak devre dışı bırak” deyin veya manüel olarak kapatın. Program Windows’un lisans bilgileriyle oynadığı için antivirüs programları tarafından zararlı olarak algılanabilir.

Herhangi bir güvenilir kaynaktan KMSpico programını indirdiğinizi varsayarak:

  • KMSpico programına sağ tıklayarak yönetici olarak çalıştır deyin.
  • Normal bir şekilde kurulum işlemini tamamlayın.

Kurulum bittikten sonra tekrardan Başlat > Bilgisayar > Özellikler dediğimizde Windows etkinleştirildi yazısını görmüş olmanız gerekiyor. Artık Windows 10 işletim sistemimiz orjinal oldu. Güle güle kullanın.

Windows 10 etkinleştirme videolu anlatım

Article written by admin

Merhaba, ben Batuhan. 22 yaşındayım. 2016 yılında Webgazi.com'u kurdum. O zamandan bu zamana sizlere yararı olabilecek içerikler üretmeye çalışıyorum.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

tiktok jeton hilesi - mmorpg oyunlar - kesintisiz tv apk - netblu apk - taraftar tv apk - tiktok jeton hilesi - cs 1.5 indir - gta 5 mobile hile apk - tiktok jeton hilesi tikplus apk - pop şarkılar