Tinder
Mobil

Tinder nedir? Nasıl kullanılır?

Bu yazımızda son dönemde en çok kullanılan arkadaşlık uygulamalarından biri olan Tinder nedir? Nasıl kullanılır? Detaylıca bahsedeceğiz.

Tinder nedir?

Tinder, kısaca arkadaş bulma uygulamasıdır. Bu uygulama sayesinde yeni yeni insanlarla tanışabilirsiniz.

Lokasyon bazlı çalışmakta olup, size en yakın kullanıcılarla eşleşmenizi sağlar. Tek dezavantajı ise; karşıdaki insanla konuşabilmek için onun da sizi beğenmesi gerekir.

Nasıl kullanılır?

Öncelikle uygulamayı indirmediyseniz Google Play Store aracılığıyla buradan indirebilirsiniz.

Uygulamaya giriş yapmak için telefonunuzdaki “Konum” özelliğini aktif etmeniz gerekir. Aktif ettikten sonra karşınıza aşağıdaki gibi bir tablo çıkacaktır.

Tinder nedir? Nasıl kullanılır?

Tinder nedir? Nasıl kullanılır?

Burada resmi parmağınızla sağ tarafa kaydırırsanız(like), o kişiyi beğenmiş olursunuz. Aksi yöne(sol tarafa) kaydırırsanız(nope) beğenmemiş olursunuz. Ayrıca alt – sağ kısımda bulunan yıldız (★) işaretine tıklayarak Super Like atabilirsiniz.

Super Like: Beğendiğiniz kişinin Tinder’da kaydırma yaparken sizi ilk sıralarda göstermesini sağlar.

Eğer sizin beğendiniz kullanıcı olur da bir gün sizi beğenirse, otomatik olarak sohbet panosu açılacaktır. Sohbet panosu demişken, sol resimde gördüğünüz en üstte(sağda) yer alan mesaj simgesine tıklayarak eşleştiğiniz kişilerle sohbet edebilirsiniz.

Not: Mesaj panosuna her zaman bakmanız gerekmez, eğer biriyle eşleştiyseniz şayet, zaten telefon ekranınıza bildirim gelecektir.

Bütün bunlara ek olarak ben sağa veya sola kaydırmakla uğraşamam diyorsanız, ekranın alt kısmında yer alan çarpı (X) veya kalp (♥) işaretlerini kullanabilirsiniz.

Sol üst kısımda yer alan Profil bölümünden ise; profil resminizi düzenleyebilir, arkadaşlarınızla birlikte maximum 3 kişi olacak şekilde grup kurarak Tinder’da kaydırma işlemi yapabilirsiniz. Ayarlar kısmından ise; uygulamada size Erkek mi – Kadın mı gösterilecek, arama mesafesi ne kadar olacak (km cinsinden), yaş aralığı ne kadar olacak, bütün bunları belirleyebilirsiniz.

Artık Tinder uygulamasını kullanmayı öğrendiniz, bol kaydırmalar!

Article written by admin

Merhaba, ben Batuhan. 22 yaşındayım. 2016 yılında Webgazi.com'u kurdum. O zamandan bu zamana sizlere yararı olabilecek içerikler üretmeye çalışıyorum.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

tiktok jeton hilesi - mmorpg oyunlar - kesintisiz tv apk - netblu apk - taraftar tv apk - tiktok jeton hilesi - cs 1.5 indir - gta 5 mobile hile apk - tiktok jeton hilesi tikplus apk - pop şarkılar