bilimin açıklayamadığı şeyler
Makaleler

Bilimin açıklayamadığı şeyler

Geçmişte bir takım insanın başına gelen, gerçekliğine %100 emin oldukları fakat bilimin hala açıklayamadığı şeyleri sizler için sıraladık.

Bundan 50 yıl önce size akıllı telefonların çıkacağını söyleseler, inanır mıydınız? Büyük ihtimalle inanmazdınız. Çünkü teknolojinin bu kadar hızlı gelişeceğini tahmin etmek mümkün değildi. Fakat sizde takdir edersiniz ki bu denli gelişen bilimin hala açıklayamadığı şeyler var. İşte onlardan bazıları;

UFO’lar

Şuanda bile dünyanın en büyük video sitesi Youtube’da bir yığın Ufo videosu bulabilirsiniz. Bunlar doğru mu? Yanlış mı? Bilinmez. Fakat bana soracak olursanız, koskoca evrende yalnız olmayacağımız kanaatindeyim. Bu konu, birkaç yıl daha bilimin açıklayamadığı şeyler listesinde kendine yer edinecek gibi.

Beden ve zihnin arasındaki bağlantı

Bedenimizi zihnimiz sayesinde kontrol ettiğimizi bilmeyen yoktur. Fakat bu işlem saliseler içerisinde nasıl gerçekleşiyor? Beynimiz hareket isteğini ne ara bedene gönderiyor? Hala bilim tarafından çözülebilmiş değil. (Düşünsenize, şuan bu yazıyı yazarken bile 10 parmağım birden çalışıyor.)

Deja Vu

Deja Vu kısaca yaşanılan bir şeyi sanki daha önce yaşamış gibi hissetmektir. Gerçekten enteresan bir duygu, o anda insan kendisini kahin gibi hissediyor. Hatta bu olgu hakkında film bile var. Bu da bilimin açıklayamadığı şeyler arasında.

6. His

Günümüzde hala birçok insan 6.hissinin olduğunu iddia etse de, bilim bunu reddetmeye devam ediyor. Bunun sebebi de yapılan deneylerin hiç birinde bu olguyla karşılaşılmaması.

Ölümden sonra yaşam

Bilime göre ölümden sonra hayat var mı? Sorusunun cevabı sadece varsayımlardan ibaret. Ölümden dönen bazı insanlar; karanlık bir delikten geçtiklerini, beyaz bir ışıkla karşılaştıklarını fakat devamını hatırlamadıklarını söylüyorlar. Sanırım bilimin kesin bir dille açıklayamadığı en bariz şey bu olsa gerek. Hatta insanlık tarihi boyunca cevabının bulunamayacağı kanaatindeyim.

Hayaletler

Bilimin açıklayamadığı şeyler listemizde son olarak hayaletler var. Tıpkı Ufo videoları gibi internet ortamında bir sürü hayalet videosu görebilirsiniz. Ancak çoğu videonun sahteliği ispatlanmış durumda.

Article written by admin

Merhaba, ben Batuhan. 22 yaşındayım. 2016 yılında Webgazi.com'u kurdum. O zamandan bu zamana sizlere yararı olabilecek içerikler üretmeye çalışıyorum.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

tiktok jeton hilesi - mmorpg oyunlar - kesintisiz tv apk - netblu apk - taraftar tv apk - tiktok jeton hilesi - cs 1.5 indir - gta 5 mobile hile apk - tiktok jeton hilesi tikplus apk - pop şarkılar