uTorrent
Mobil

uTorrent Nasıl Kullanılır?

Bu yazımızda en çok bilinen torrent indirme programlarından biri olan “uTorrent nasıl kullanılır?” Resim ve örneklerle kafanızı karıştırmadan anlatmaya çalışacağız.

Torrent nedir?

Son çıkan filmleri, oyunları veya programları en hızlı ve kesintisiz bir şekilde indirmek istiyorsanız torrent dünyadaki en gelişmiş sistemdir. Ayrıca birçok ücretsiz torrent indirme programı varken, işiniz hiçte zor değil. Torrent ile dosya indirmenin en güzel tarafı İnternet bağlantınız kesilse bile bağlantınız geldiği andan itibaren kaldığı yerden devam etmesidir. Örneğin 10 GB boyutunda bir dosya indiriyorsunuz diyelim. 9 GB olduğunda elektrikler kesildi. Torrent programları tarayıcıların aksine İnternet bağlantınızın gelmesini bekliyor ve daha sonra kaldığı yerden devam ediyor. Yani böylece o kadar zaman beklediğiniz dosyanızın inmesi boşa gitmiyor.

uTorrent nasıl kullanılır?

  • Öncelikle uTorrent programını bilgisayarınıza indirmediyseniz, indirmek için tıklayın.
  • Daha sonra Torrent ile indirmek istediğiniz dosyayı bilgisayarınıza indirin ve “uTorrent ile birlikte aç” diyerek açın. Yada direkt olarak uTorrent’i açıp dosyayı içine sürükleyebilirsiniz.

  • Karşınıza yukarıdaki gibi bir ekran gelecektir. Burada dosyanın nereye indirileceğini belirledikten sonra “tamam” butonuna tıklayarak indirme işlemini başlatın.

  • İndirme başladıktan sonra “bilgi” kısmından her türlü detayı görebilirsiniz. (İndirilen miktar, indirme hızı vb.)

Şimdide indirilen dosyaya sağ tıkladığınızda karşınıza çıkan seçeneklerin ne işe yaradığından bahsedelim.

uTorrent nedir? Nasıl kullanılır?

Dosyaları içeren klasörü aç: Daha önce indirdiğiniz ve şuan indirmekte olduğunuz torrent dosyalarını gösterir.

Durdur – Duraklat: İndirdiğiniz dosyayı durdurur.

Yukarı – Aşağı taşı: İndirdiğiniz torrent programlarının hangisinin daha önce indirileceğini belirlemenize yarar.

Bant genişliği ataması: İndirdiğiniz torrent dosyasına hız sınırlaması koymanıza yardımcı olur. Eğer dosya indirilirken video izliyor veya oyun oynuyorsanız, indirme hızını kısıtlayabilirsiniz.

En iyi torrent programları listemize göz atmanızı tavsiye ederiz.

Article written by admin

Merhaba, ben Batuhan. 22 yaşındayım. 2016 yılında Webgazi.com'u kurdum. O zamandan bu zamana sizlere yararı olabilecek içerikler üretmeye çalışıyorum.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

tiktok jeton hilesi - mmorpg oyunlar - kesintisiz tv apk - netblu apk - taraftar tv apk - tiktok jeton hilesi - cs 1.5 indir - gta 5 mobile hile apk - tiktok jeton hilesi tikplus apk - pop şarkılar