WhatsApp konum gönderme
Sosyal Medya

WhatsApp’tan konum gönderme

WhatsApp konum gönderme rehberi. WhatsApp üzerinden konum nasıl atılır? WhatsApp konum bildirimi nasıl gönderilir? Hepsi bu yazıda.

Günümüzde mesajlaşma deyince akla ilk olarak SMS değilde WhatsApp geliyor. Ayrıca özellikleri mesajlaşma ile de sınırlı kalmıyor. WhatsApp’ın hayat kurtaran birçok özelliği mevcut. Bunlardan biri de konum gönderme özelliği. Bu yazımızda bilmeyenler için WhatsApp konum bilgisi nasıl gönderilir? Resimlerle açıkladık.

WhatsApp konum bilgisi ne işe yarar?

Eski zamanlara nazaran günümüzde neredeyse adres sorma diye bir şey kalmadı. Bir yakınının yanına gidecek olan kişi, WhatsApp üzerinden konum bilgisini istiyor ve sanki dünya ayağının altındaymış gibi gideceği yeri bulabiliyor. Peki;

WhatsApp konum atma – WhatsApp konum bilgisi nasıl gönderilir?

WhatsApp ile konum göndermek için izlemeniz gereken yol oldukça basit. Fakat konum bilginizin tam olarak doğru iletilebilmesi açısından ufak tefek ayarlar mevcut. Adım adım WhatsApp konum nasıl gönderilir? Anlatalım.

  • WhatsApp uygulamasını açın.
  • Konum bilgisini göndereceğiniz kişiye tıklayın.
  • Bağlantılara dokunun ve konum seçeneğini seçin.

WhatsApp Bağlantılar

Karşınıza “Konumunuzu veya yakındaki yerleri göndermek için WhatsApp’ın konumunuza erişmesine izin verin” uyarısı çıkarsa “devam” yazısına tıklayın.

WhatsApp konum erişim izni

WhatsApp uygulamasına bu cihazın konumuna erişme izni verilsin mi?” yazısına “izin ver” deyin.

WhatsApp konum erişimi

GPS devre dışı, konum ayarlarını göster?” yazısı çıkıyorsa telefonunuzun konum hizmeti açık değildir. Konum hizmetinizi açtıktan sonra Şu anki konumu gönder seçeneğini seçin.

WhatsApp konum yollama

Konum bilgileriniz WhatsApp üzerinden gönderilecektir…

WhatsApp konum atma

Fark ettiyseniz hemen altında kaç metreye kadar doğru hesaplayacağını yazar. Haliyle teknolojik bir cihazdan 0 hata yapmasını bekleyemeyiz.

Fakat hata oranını en aza indirmek için gerekli ayarlar mevcut. Bunun için telefonunuzun ayarlar kısmına girin, konum menüsüne dokunun ve konum belirleme yöntemi yazan yeri GPS, Wi-Fi ve mobil ağlar olarak işaretleyin.

GPS ayarları

Artık WhatsApp konum gönderme işlemini öğrenmiş olduk…

Article written by admin

Merhaba, ben Batuhan. 22 yaşındayım. 2016 yılında Webgazi.com'u kurdum. O zamandan bu zamana sizlere yararı olabilecek içerikler üretmeye çalışıyorum.

Bu Gönderi Bir Yorum Yaptı

  1. Efe_reis Reply

    GPS sistemi olmayan eski telefonlarda konum gönderemezsiniz. Aklınızda olsun arkadaşlar. Birde whatsapptan konum gönderirken internetinizin açık olduğundan emin olun.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

tiktok jeton hilesi - mmorpg oyunlar - kesintisiz tv apk - netblu apk - taraftar tv apk - tiktok jeton hilesi - cs 1.5 indir - gta 5 mobile hile apk - tiktok jeton hilesi tikplus apk - pop şarkılar