iOS 11
iPhone

iOS 11’de Wi-Fi ve Bluetooth kapanmama sorunu

Apple’ın en güncel işletim sistemi iOS 11’de Wi-Fi ve Bluetooth bağlantılarını tamamen kapatmak için sadece denetim merkezinden kapatmanız yeterli değil.

iOS 11’de Wi-Fi ve Bluetooth bağlantısı kapanmama sorunu

iOS 11’e sahip cihazlarda denetim merkezinden (denetim merkezi; telefonunuzun ekranını yukarıdan aşağıya doğru kaydırdığınızda karşınıza çıkan kısayolların adıdır) Wi-Fi veya Bluetooth bağlantısını kapatmaya çalışırsanız, telefonunuz sadece bağlandığınız cihazlardan çıkacaktır. Yani tamamen kapanma gibi bir durum söz konusu değil. Bunun anlamı da Wi-Fi ve Bluetooth sürekli yeni cihazlar aradığı için, iOS 11 işletim sistemine sahip cihazlarda fazlasıyla pil kullanımına sebep oluyor.

Ayrıca Wi-Fi’nin açık kalması, arka planda internet bağlantısı yoluyla çalışan bütün uygulamaların sürekli RAM kullanacağı için şarjınızın azalacağı ve internet paketinizin çabuk biteceği anlamına geliyor.

Bütün bunların yanında iOS 11’e sahip telefonların Wi-Fi ve Bluetooth bağlantılarının kapanmaması sebebiyle güvenlik açığı olabileceği öngörülüyor.

iOS 11’de Wi-Fi ve Bluetooth bağlantısını tamamen kapatma

iOS 11’e sahip cihazlarda Wi-Fi bağlantısını Ayarlar > Wi-Fi bölümünden tamamen kapatabilirsiniz.

Article written by admin

Merhaba, ben Batuhan. 22 yaşındayım. 2016 yılında Webgazi.com'u kurdum. O zamandan bu zamana sizlere yararı olabilecek içerikler üretmeye çalışıyorum.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

tiktok jeton hilesi - mmorpg oyunlar - kesintisiz tv apk - netblu apk - taraftar tv apk - tiktok jeton hilesi - cs 1.5 indir - gta 5 mobile hile apk - tiktok jeton hilesi tikplus apk - pop şarkılar