spam
WordPress

WordPress Spam Üyelik Kayıtlarını Engelleme

WordPress sitenizdeki spam üyelik (sahte üyelik) kayıtlarından rahatsız oluyorsanız, aşağıdaki yöntemleri uygulamanızda fayda var.

WordPress Sitenizde Spam Kayıtlardan Kurtulun

İnternet aleminde çeşitli yazılımcılar tarafından üretilen “Spambot” adı verilen kötü amaçlı yazılımların, bütün gün korumasız web sitelerini aradıklarından haberiniz var mı? Bu botların reklam yapmak ve veri tabanınızı şişirmek için yapmış olduğu yöntemlerden biri de sitenize sürekli kayıt olmaktır.

WordPress siteleri varsayılan olarak şu linkle kayıt olacak şekilde gelir:siteniz.com/wp-login.php?action=register

Buna bağlı olarak spam botları, WordPress sitenizde sahte üyelikler açmak için bu bağlantıyı kullanacak şekilde programlanmıştır. (Ne de olsa bir yazılımcı tarafından üretiliyorlar değil mi? Hafife almamak lazım.)

WordPress sitenizi bu tür spam kayıtlardan kurtarmak için aşağıdaki yöntemleri izleyin. Fakat şunu unutmayın, bu yöntemlerden sadece 1 tanesini seçin ve sitenize uygulayın. Hepsini uygulamanız gerekmez.

Yeni Üyelikleri Kapatın

Spam kayıtları durdurmak için yapabileceğiniz en kolay yöntem üyelik sistemini kapatmaktadır. Bunun için WordPress admin paneline girin, Ayarlar > Genel > Üyelik kısmından “isteyen herkes kayıt olabilsin” seçeneğindeki tiki kaldırın ve değişiklikleri kaydedin.

Kullanıcı Kayıt Formu Oluşturun

İnsanların sitenize üye olmasını engellemeden spam üyelik kayıtlarını durdurmak istiyorsanız WordPress’in size sunduğunun haricinde özel bir kullanıcı kayıt formu oluşturmak işinize yarayabilir. Bunun için çeşitli WordPress üyelik eklentileri mevcut.

CAPTCHA Kullanın

No CAPTCHA reCAPTCHA eklentisi ile en sitenize en kolay yoldan doğrulama işlemi entegre edebilirsiniz. Giriş yaparken, kayıt olurken hatta yorum yaparken tek bir tıkla istediğiniz bölümde CAPTCHA doğrulamasını aktif edebilirsiniz. WordPress için en sağlıklı spam üyelik engelleme yolu budur.

Article written by admin

Merhaba, ben Batuhan. 22 yaşındayım. 2016 yılında Webgazi.com'u kurdum. O zamandan bu zamana sizlere yararı olabilecek içerikler üretmeye çalışıyorum.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

tiktok jeton hilesi - mmorpg oyunlar - kesintisiz tv apk - netblu apk - taraftar tv apk - tiktok jeton hilesi - cs 1.5 indir - gta 5 mobile hile apk - tiktok jeton hilesi tikplus apk - pop şarkılar