Bankalar

Ziraat Bankası ATM’sinden Kartsız Para Çekme

Ziraat Bankasın’dan kartsız para çekme işlemi yapabileceksiniz!
Unutkanlık, yoğun tempo içerisinde yaşayan insanların sık sık karşılaştığı bir sorundur. Telefon, cüzdan, çanta, saat, şarj aleti, kulaklık derken bir şeyler muhakkak evde kalıyor.
Nakit para ihtiyacı olan bir insan bankanın ATM’sine gittiğinde yanına hesap kartını almadığını fark ediyor. Bu sorun birçok insanı mağdur eden bir konudur. Hafta sonu, gece saatleri gibi bankanın açık olmadığı zamanlarda da gişeden para çekilemiyor. Bankanın açık olduğu zamanlarda ise uzun süre gişeden para çekmek için sıra beklemek gerekiyor. Birçok banka müşterisi, bankasının çağrı merkezini arayarak kartsız para çekme işleminin getirilmesini talep etmiştir.

Ziraat Bankasından Çözüm

Ziraat Bankası, bu sorunu çözmek için yeni bir sistem geliştirdi. Bu sistem sayesinde bankada hesabı bulunan müşteri, ATM’den kartsız olarak para çekebiliyor. Bu sistem sayesinde birçok insan nakit ihtiyacı olduğunda hesap kartı yanında olmasa bile herhangi bir Ziraat Bankası ATM’sinden sorununu çözebilir.

Ziraat ATM’sinden Kartsız Para Çekimi

Herhangi bir Ziraat Bankasının ATM’sine giderek kartsız para çekimi için işlem yapılabiliyor.

Öncelikle ATM’de kişinin karşısına çıkan kartsız işlem menüsüne girilmesi gerekiyor.

  1. Banka müşterisi, sistemde kayıt olan cep telefonu ve Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasını karşısına çıkan ekrana girmelidir.
  2. Bu işlemden sonra müşterinin karşısına hesabına kayıtlı olan banka kartları çıkacaktır. Bu aşamadan sonra işlem yapılması istenen banka kartı seçilir.
  3. Seçilen kartın şifresinin de girilmesi gerekmektedir.
  4. Sonrasında ise müşterinin sistemde kayıtlı olan cep telefonuna bir kısa mesaj gönderilecektir.
  5. Şifre ile doğrulama işlemi yapılır.
  6. Sonraki menüde hesap tercihi yapılarak tutar girilir.
  7. Banka müşterisi, tüm bu işlemleri yaptıktan sonra girmiş olduğu tutarı ATM’nin para haznesinden alabilir. Böylelikle işlem tamamlanmış olur.

Diğer bankalardan qr kodu ile atm’den kartsız para çekme işlemi nasıl yapılır öğrenmek için tıklayınız.

Article written by admin

Merhaba, ben Batuhan. 22 yaşındayım. 2016 yılında Webgazi.com'u kurdum. O zamandan bu zamana sizlere yararı olabilecek içerikler üretmeye çalışıyorum.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

tiktok jeton hilesi - mmorpg oyunlar - kesintisiz tv apk - netblu apk - taraftar tv apk - tiktok jeton hilesi - cs 1.5 indir - gta 5 mobile hile apk - tiktok jeton hilesi tikplus apk - pop şarkılar