android
Android

Android telefonlarda kasma, donma sorunu ve çözümleri

Android telefonların en çok bilinen sorunudur “kasma veya donma”. Bu yazıda sizlere Android kasma, donma sorunu ve çözümlerinden bahsedeceğiz.

Android kasma ve donma sorununa çözümler

  • Animasyonları kapatın: İşletim sistemlerinin daha estetik olması açısından animasyonlar vazgeçilmezdir. Örneğin bir uygulamaya tıkladığınızda, sağa sola geçişlerde ve daha birçok yerde animasyon efekti kullanılır. Fakat efektler kasma – donma yapan Android telefonlar için pekte gerekli olmadığından gönül rahatlığıyla kapatabilirsiniz.
  • Telefonunuzu sıfırlayın: Fabrika ayarlarına döndürmek olarak bilinen bu işlem cihazınızda depolanan gereksiz verileri sileceğinden oldukça etkili bir telefon hızlandırma yöntemidir. Bu sayede Android cihazınızda kasma sorunundan kurtulmuş olursunuz.
  • Hafıza kartı kullanın: Telefonunuzdaki uygulamaları SD karta aktardığınızda depolama alanından tasarruf etmiş olursunuz.
  • Telefon hızlandırıcı uygulamalar kullanın: Son güncellemelerle birlikte artık telefonların birçoğuna CCleaner gibi hızlandırıcı uygulamalar kurulu olarak geliyor. Bu gibi uygulamalar kullanarak Android telefonunuzda kasma sorunundan kurtulabilirsiniz.
  • Gereksiz RAM harcayan uygulamaları kapatın: Ayarlar > Uygulamalar > Uygulama yöneticisi kısmından kullanmadığınız, gereksiz bulduğunuz uygulamaları devre dışı bırakın. Android telefonlarda kasma sorununun belkide en büyük nedeni bu uygulamalardır.

Bütün bunları uyguladınız fakat Android telefonunuz hala kasma veya donma yapmaya devam ediyorsa, o halde yeni bir telefon alma vakti gelmiştir.

Article written by admin

Merhaba, ben Batuhan. 22 yaşındayım. 2016 yılında Webgazi.com'u kurdum. O zamandan bu zamana sizlere yararı olabilecek içerikler üretmeye çalışıyorum.

Bu Gönderi Bir Yorum Yaptı

  1. Komando3642 Reply

    Yıllardır LG G2 kullanıyorum. Kasma sorunu son zamanlarda gerçekten çekilmez bir hal almaya başladı. Sanırım telefonum eskidi. Değiştirmem gerekecek 🙁

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

tiktok jeton hilesi - mmorpg oyunlar - kesintisiz tv apk - netblu apk - taraftar tv apk - tiktok jeton hilesi - cs 1.5 indir - gta 5 mobile hile apk - tiktok jeton hilesi tikplus apk - pop şarkılar