Bağlantınız gizli değil hatası çözümü
İnternet

Bağlantınız gizli değil hatası ve çözümü

Hatanın tanımı: Saldırganlar … sitesinden bilgilerinizi çalmaya çalışıyor olabilir.

Bağlantınız gizli değil hatasının sebebi; çeşitli saldırganların herhangi bir site üzerinden bilgilerinizi rahatlıkla ele geçirebilecekleri anlamına geliyor.(Şifreler, mesajlar veya kredi kartı bilgileri gibi.) Bu bağlamda tarayıcı bize uyarı veriyor.

Günümüzde Chrome tarayıcısının SSL sertifikası kullanmayan sitelere yönelik ziyaretçilere uyarıda bulunması ile birlikte internet sitelerinin SSL (güvenli bağlantı) kullanımı giderek artıyor. Fakat hala(bizim gibi) ziyaretçilerinden kredi kartı bilgisi veya herhangi bir kişisel bilgi istemeyen siteler SSL sertifikası kullanmaya gerek duymayabiliyor.

İlgili içerik: SSL bağlantısı hatası yazımızda SSL serifikası hatası alan internet kullanıcıları için çözüm yöntemleri sunduk.

Not: Bağlantınız gizli değil sorununun çözümüne geçmeden önce hatanın girdiğiniz web sitesiyle ilgili olup olmadığından emin olun. Bunun için tarayıcı adres çubuğundan başka bir siteye girmeyi deneyin.

Bağlantınız gizli değil hatasının çözüm yollarından kısaca bahsedelim:

  • Öncelikle bilgisayar, tablet veya akıllı telefonlarınızın saat ve tarih durumunun güncel olup olmadığını kontrol edin. Bu hatanın en büyük nedenlerinden biri budur.
  • Cihazınızda yüklü olan programları kontrol edin. Bazen bir programı indirirken sözleşmenin içinde ufak maddeler halinde diğer programları indirmenize yönelik anlaşmalar koyulabiliyor.
  • Güvenilir bir Antivirüs programı kullanarak cihazınızı taratın.

Bütün bunları yaptıktan sonra sorun devam ediyorsa, aşağıdaki yönergeyi takip edin.

Bilgisayarım > Yerel disk (C) >Windows > System32 > drives > Etc (yada) host Dosyasını notepad yardımıyla açın, içerisinde bulunan her şeyi silin ve CTRL + S yaparak kaydet butonuna tıklayın ve işlem tamam.

Article written by admin

Merhaba, ben Batuhan. 22 yaşındayım. 2016 yılında Webgazi.com'u kurdum. O zamandan bu zamana sizlere yararı olabilecek içerikler üretmeye çalışıyorum.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

tiktok jeton hilesi - mmorpg oyunlar - kesintisiz tv apk - netblu apk - taraftar tv apk - tiktok jeton hilesi - cs 1.5 indir - gta 5 mobile hile apk - tiktok jeton hilesi tikplus apk - pop şarkılar