Bilgisayar ve Telefon ekranı temizleme yöntemleri
Makaleler

Bilgisayar ve telefon ekranı nasıl temizlenir?

Günlük hayatta sürekli kullandığımız elektronik cihazların ekranları nasıl temizlenir?

Günümüzde en çok rağbet gören telefon ve bilgisayarlar sürekli kullanım halinde olduğumuz cihazlar olmaları nedeniyle gerek bütün gün elimizden düşürmememiz, gerekse çevreden gelen tozların toplandığı en pis yerler olarak dikkat çeker. Bu konuyla ilgili gerçekleştirilen araştırmalar neticesinde; telefon ve bilgisayarlar üzerinde sürekli yemek yediğimiz için klavyemizin aralıklarına dolan artıklar ve tuşların üzerinde milyonlarca bakteri bulunuyor.(Özellikle klavyeye dolan artıklar, artık olmaktan çıkıp artık başlı başına organizmalar haline gelecek düzeyde)

Bütün elektronik cihazların(bilgisayar, laptop, tablet, televizyon, telefon) ekranları başta olmak üzere bilgisayar ve telefon temizliği nasıl yapılmalı? Elektronik cihazlar temizlenirken nelere dikkat etmeliyiz? Detaylı olarak ele alalım:

Elektronik cihazların ekranlarını temizlerken ıslak mendil kullanmayın

Her insan hayatında 1 kere de olsa ıslak mendille elektronik bir cihazı temizlemiştir. Fakat üstüne basa basa söyleyelim; ıslak mendiller ekran temizleme aracı değildir. Sildikten sonra başta ekran temizlenmiş gibi görünse de ıslak mendilin içerisinde bulunan kimyasallar elektronik cihazımızın ekranının içine sızıp zarar verebileceği gibi, ilerleyen dakikalarda ekranda leke bırakarak orijinal görüntüsünü bozacaktır.

Bu sebepten dolayı eğer bir elektronik cihazınıza ekran temizliği yapacaksanız en kolay yöntem olarak su ve cam bezi ikilisini kullanmaktır. Fakat teknolojinin gelişmesiyle birlikte çıkan yeni nesil ekranlar daha hassas olduğu için bezin ıslak olmaktan ziyade nemli olacak şekilde suyunu sıktığınızdan ve temizleme işlemi esnasında ekrana bastırmadığınızdan emin olmanız gerek. Fakat bahsettiğimiz bu ekran temizleme yöntemi sadece ekranın yüzeyindeki lekeleri temizlemekte, hijyenlik konusunda herhangi bir katkı sağlamamaktadır.

Ekran temizlemek için en basit yöntem: Ekran temizleme setleri

En büyük İnternet sitelerinde ve Teknoloji mağazalarında hem ucuz hem de bilinen markaların bulunduğu ekran temizleme setleri bu tarz temizleme işlemleri arasında en kolay yöntemdir. Ekran temizleme setlerinin içerisinde bulunan özel sıvılar sayesinde normal bir suya nazaran bizlere çok daha hijyenik bir temizleme imkanı sunarken, içerisindeki özel mikrofiber süngerler ve bezler de elektronik cihazımıza zarar vermeden temizler ve ilk günkü gibi olmasını sağlar.

Yazımızı okuduktan sonra eğer siz de bir ekran temizleme setine sahip olmak isterseniz buradaki bağlantıdan uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.

Article written by admin

Merhaba, ben Batuhan. 22 yaşındayım. 2016 yılında Webgazi.com'u kurdum. O zamandan bu zamana sizlere yararı olabilecek içerikler üretmeye çalışıyorum.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

tiktok jeton hilesi - mmorpg oyunlar - kesintisiz tv apk - netblu apk - taraftar tv apk - tiktok jeton hilesi - cs 1.5 indir - gta 5 mobile hile apk - tiktok jeton hilesi tikplus apk - pop şarkılar