Oyun hızlandırma yöntemleri
Oyun

PC için oyun hızlandırma yöntemleri

Daha önceki yazımızda PC hızlandırma yöntemlerinden bahsetmiştik. Şimdiyse doğrudan oyun hızlandırma yöntemlerinden bahsedeceğiz.

Oyun hızlandırma yöntemleri, oyunlar nasıl hızlandırılır?

Her dakika gelişen teknolojiyle birlikte oyun motoru ve grafikleri daha gelişmiş farklı farklı oyunlar karşımıza çıkıyor. Buna bağlı olarak oyuncuların donanım ihtiyaçları da artıyor. Şimdi elimizdeki imkanlarla “Oyunlarda kasma sorununa çözümler ve oyun hızlandırma yöntemleri neler?” bir bakalım.

Oyun hızlandırma programı kullanın

Bu programlar arka planda çalışan uygulamaların gücünden kısarak oynadığınız oyuna ekler. Ne kadar yararlı? Orası tartışılır fakat önerim en bilinen oyun hızlandırma programı olan Razer Game Booster‘dir.

Peki Game Booster nasıl kullanılır?

– Programı bilgisayarınıza indirin

– Yönetici olarak çalıştırın

– Açmak istediğiniz oyunu seçin

Oyun ayarlarını en düşüğe getirin

Artık neredeyse her oyunda bu özellik mevcut. Yapmanız gereken oynadığınız oyunun ayarlar kısmına gelerek grafikleri azaltmak. Eğer oynadığınız oyun İngilizceyse; Low(düşük) veya very Low(çok düşük) şeklinde ayarlayabilirsiniz.

Not: Oyun grafiklerini düşürmek en etkili oyun hızlandırma yöntemidir.

Bilgisayarınızın çözünürlüğünü düşürün

Bu yöntem sadece oyunlar için değil, her alanda en basit performans arttırma yöntemidir.

Masaüstüne sağ tıklayın > ekran çözünürlüğü kısmından istediğiniz çözünürlük seviyesini seçin.

Oynadığınız oyunlarda gölgelendirme özelliğini kapatın

v-Sync(dikey senkronizasyon) özelliğini kapatın. Bu özellik oyun içindeki maximum FPS değerini kısıtlayarak bilgisayarınızın performansını düşürür.

Ekran kartı ayarlarınızı kontrol edin

Her ekran kartının sunduğu kendine ait bir kontrol merkezi vardır. Bu ayarlar bize oyunların performansına etki edecek seçenekler sunar. Böylelikle “Performans mı? Grafik mi?” hangisinin ön planda tutulmasını istiyorsanız kendinize göre ayarlayabilirsiniz.

Article written by admin

Merhaba, ben Batuhan. 22 yaşındayım. 2016 yılında Webgazi.com'u kurdum. O zamandan bu zamana sizlere yararı olabilecek içerikler üretmeye çalışıyorum.

Bu Gönderi Bir Yorum Yaptı

  1. Bora Agbaba0 Reply

    win xp de nasıl olur hocam acill yanıt nolurbeceremedim

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

tiktok jeton hilesi - mmorpg oyunlar - kesintisiz tv apk - netblu apk - taraftar tv apk - tiktok jeton hilesi - cs 1.5 indir - gta 5 mobile hile apk - tiktok jeton hilesi tikplus apk - pop şarkılar