çöp bilgisayarlar için oyunlar
Oyun

Çöp bilgisayarlar için en iyi oyunlar

Sizler için düşük özellikli bilgisayarlarda oynayabileceğiniz en iyi oyunlar listesini hazırladık.

Bilgisayarlar ve donanım parçaları her teknolojik cihazda olduğu gibi günden güne eskiyor. Dolayısıyla yeni çıkan oyunları oynamak zayıf bilgisayar donanımına sahip oyuncular için hayal oluyor. Bu yazıda hala oynayıp keyif alabileceğiniz, zayıf bilgisayarlar için en iyi oyunlar listesini hazırladık.

Eski bilgisayarlar için en iyi oyunlar

PES 2013

Konami şirketi tarafından çıkarılan Pro Evolution Soccer serisi, özellikle 2013 yılında oldukça popüler olmuş ve Fifa oyununu geride bırakmıştı. O zamanlar kendi oyuncunuzu oluşturarak futbolcu olabilmeniz, istediğiniz takıma transfer olabilmeniz Pes 2013 oyununu dünyanın en güzel oyunu olarak görmenize yetiyordu. Peki şimdi olsa oynamaz mısınız? Şahsen ne yalan söyleyeyim, ben büyük bir zevkle oynarım.

GTA Vice City – GTA San Andreas

Fazla söze gerek yok sanırım. Grand Theft Auto serisi tüm dünya tarafından kabul görmüş, en çok oynanan oyunlardan biridir. Rockstar Games, GTA Vice City’den sonra GTA San Andreas oyununu çıkarmasıyla bizlere geleceğinin ne kadar parlak olduğunu göstermişti. Bundan birkaç yıl önce bilgisayar özelliklerinin zayıf olmasına rağmen adeta “monitör koy oyna, kasaya gerek yok” dercesine düşük sistem gereksinimi ile karşımıza çıkmıştı.

Nostaljik oyunları sevenler ve bilgisayarı yeni oyunları kaldırmayan arkadaşlar için GTA Vice City, bulunmaz bir nimet.

The Sims 3

Patates bilgisayarlar için en iyi oyunlar listemizde bir diğer eski ama eskimeyen oyun The Sims 3 var. İster 10 yaşında, ister 30 yaşında olun 1 kere oynayıp sildiğiniz zaman, daha sonra elbet denk geleceğinizin garantisini veriyorum. Oyunda istediğiniz evde yaşayabilir, istediğiniz işi seçebilir, istediğiniz bir kadınla istediğiniz kadar çocuk yapabilirsiniz. Son zamanlarda gördüğünüz bütün simülasyon oyunlarının atası bu oyundur.

Counter-Strike 1.6

Özellikle erkekler iyi bilir. En az 1 kere sınıf arkadaşlarıyla topluca okuldan kaçıp internet kafelerde oynamayan yoktur diye düşünüyorum. Kısacası FPS oyununun ne demek olduğunu CS 1.6 ile öğrendik. Şuan yerini CS:GO oyununa bıraksa da bağımlıları tarafından hala oynanmakta. Kendisini çöp bilgisayarlar için oyunlar listemize dahil etmezsek olmaz.

Age of Empires 1-2

Oyundaki amacımız mitolojik çağlarda bir ırk seçip, diğer ırkları oluşturduğumuz askerlerle, piyadelerle ve toplarla yok etmek. 90’lı yılların sonuna kadar hayal olan bu durum, Age of Empires’in çıkmasıyla gerçeğe dönüştü. Özellikle benim gibi 20’li yaşlarda olan dostlarımın eskiden internet kafelerde yada hamachi tarzı programlar üzerinden arkadaşlarıyla online olarak saatlerce kapıştığı bir oyun. Hala Steam’de aktif olarak oynanan, ağızlardan düşmeyen Age of Empires oyununda Türklere yer verilmesi, oyundaki işçilere verdiğimiz komutlarla bizlere enteresan bir Türkçe’yle cevap vermesi hepimizi şaşırtmıştı. Bu oyunu saygıyla selamlıyoruz.

Far Cry 3

2 GB Ram ile eski bilgisayarda rahatlıkla oynayabileceğiniz bir diğer oyun Far Cry 3. Ana görevlerin dışında yapacağınız bin bir farklı şey var. “Canım sıkıldı, ortalığı biraz dağıtayım” Kafasındaki oyuncular için biçilmiş kaftan. Hem grafik hemde oyun kalitesi açısından büyük zevk alacaksınız.

Need For Speed Underground

Yarış oyunlarında çağ açan bir oyundu diyebiliriz. Eski yarış mekaniklerini bir kenara bırakıp, tüm dünyayı kasıp kavuran günlere Underground serisiyle geçmiş olduk. Özellikle Underground 2’yi 512 MB gibi düşük depolama alanı kullanarak indirebilirsiniz.

Euro Truck Simulator 2

Kamyonumuzun arkasına süt, yumurta, inşaat malzemeleri ve bir çok şeyi koyup hız sınırını aşmadan yolda akıcı bir şekilde ilerlediğimiz günlere dönelim. ETS, hala Türkiye’de Steam üzerinden en çok oynanan 3 oyundan biri. Ayrıca ücretsiz online sistemi ile farklı insanlarla oynayabilmeniz mümkün. Bu yüzden çöp bilgisayarlar için en iyi oyunlar listemize girmeye hak kazanıyor.

Left 4 Dead 2

Zombi dizileri ve filmlerinde karşılaştığımız hikayeye benzer bir hikayesi olan Left 4 Dead 2, eski bilgisayarlarda oynanabilecek oyunlar listemizde yer alıyor.

Takım halinde farklı türden zombileri öldürüp hayatta kalmaya çalıştığınız, ölümcül zombilere karşı 1 saniye arkadaşlarınızın yanından ayrıldığınızda hayatınızı verdiğiniz oyun. Online modlarında bu ölümcül zombilerden biri siz olabiliyorsunuz ve insanları yakalayıp zombiye dönüştürebiliyorsunuz. Tost makinesiyle bile oynanabilecek oyunlar arasında yer alan Left 4 Dead 2, heyecanınıza heyecan katacak.

Call of Duty 1-2-3-4

Gencinden yaşlısına kime sorarsanız sorun, hayatında illa ki 1 kere oynamıştır. Hikayesel olarak ilerleyen FPS oyunlarını seviyorsanız ve ergenlik dönemindeyseniz, sizden önceki neslin bağımlısı olduğu bu seriyi bitirin derim.

Çöp bilgisayarlar için en iyi oyunlar listemizin sonuna geldik. Bunların haricinde önerebileceğiniz düşük sistem gereksinimli oyunlar varsa yorum kısmında belirtmekten çekinmeyin.

Article written by admin

Merhaba, ben Batuhan. 22 yaşındayım. 2016 yılında Webgazi.com'u kurdum. O zamandan bu zamana sizlere yararı olabilecek içerikler üretmeye çalışıyorum.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

tiktok jeton hilesi - mmorpg oyunlar - kesintisiz tv apk - netblu apk - taraftar tv apk - tiktok jeton hilesi - cs 1.5 indir - gta 5 mobile hile apk - tiktok jeton hilesi tikplus apk - pop şarkılar