SEO uyumlu makale yazma
SEO

SEO uyumlu makale | SEO uyumlu içerik yazma teknikleri

Güncel arama motoru algoritmalarına göre SEO uyumlu içerik nasıl yazılır? SEO uyumlu makale yazarken dikkat etmeniz gerekenler.

Piramit SEO tekniği

Bu teknikte uç kısım yani piramidin en üstü hizmet sayfanız demektir. Önce tepe kısım yazılır, çünkü hizmetiniz en üst noktadır. Sonrasında alt kısımlar yazılarak en üstteki içeriğe link verilir. Örneğin:

SEO teknikleri başlığı altında bir makalemiz olsun. Bu makale için “Piramit SEO tekniği, Sosyal medya SEO tekniği” şeklinde yazılar hazırlanır ve SEO teknikleri yazısına link verilir.

Anahtar kelime araştırması

Bunun için Google keyword planner, ahrefs, semrush, seoprofiller gibi bir çok programla anahtar kelime analizi yapmanız gerekiyor. Eğer bir programa sahip değilseniz Google keyword planner kullanabilirsiniz veya Google önerilen sonuçlar yardımıyla kelime analizi yapabilirsiniz.

Öncelikle bu işi ciddiye alarak, excel tablosunda anahtar kelimelerinizin tamamının listelemeniz gerekiyor. Örneğin kamp yapmak için yola çıkıyorsunuz diyelim. Kampa çıkmadan önce gerekli olan malzemeleri ayarlamaz mısınız? Anahtar kelime araştırmasını da böyle düşünün.

SEO uyumlu içerik yazarken hedef anahtar kelimelerin başlıklarda ve makale içerisinde spam olmayacak şekilde dağıtılması gerekir. İçerik yazarken kullanıcılar için yazacaksınız, bunda hemfikiriz. Fakat arama motorları için de optimize etmeniz gerekiyor.

Eskiden içeriğin ilk cümlesinde anahtar kelime ile başlanıyordu. Bunlar çok eski teknikler ve günümüz SEO teknikleri için etkisiz diyebiliriz. Örneğin SEO teknikleri ile ilgili bir makale yazdığınızı düşünelim. Makalenin başında SEO teknikleri kelimesini kullanarak başlangıç yaparsanız Google arama motoruna açık açık “Ben spam yapacağım” diyorsunuz. Dolayısıyla bu içeriği okuyan ziyaretçiye kullanıcı deneyimi açısından kötü bir izlenim bırakıyorsunuz.

SEO uyumlu içerik ve görsellik

Ana manşet kısımlarında maximum 1200×600 pixel resim kullanabilirsiniz. Eğer bir içerikten uzun vadeli trafik elde etmek istiyorsanız resimlerinizin özgün olmasına önem verin. Özgün görseller her zaman iyi konum almanızı sağlayacaktır. Ayrıca resimlerinize açıklama girmeyi unutmayın.

Sizden önce oluşturulmuş içeriklerin başlıklarıyla sakın başlık girmeyin. Örneğin yeni yola çıkan bir sitenin SEO uyumlu makale şeklinde başlık oluşturmasının hiçbir anlamı yoktur. Çünkü bu kelimede yıllar boyunca hizmet vermiş ve ziyaretçilerin etkileşimini kazanmış, sürekli güncellenen SEO uyumlu makale içerikleri var.

Anahtar kelime ve başlık (title) yerleşimi

Her yazdığınız makaledeki başlıklar daha önce hiç kullanılmamış başlıklar olsun. Küçük farklılıklar yaratmayı deneyin. Örneğin “SEO uyumlu içerik” şeklinde bir başlık yazılmış diyelim. Siz “SEO uyumlu makale nasıl yazılır?” Şeklinde başlık atabilirsiniz. Holistic ve semantic SEO yöntemlerini de burada uygulayabilirsiniz. Yani farklı şekillerde aranan terimler için ortak bir makale yazıyorsanız başlığı en çok aranma hacmine sahip kelimeye göre belirlemelisiniz.

Nadir içerik yayınlamak

Hangi alanda hizmet verirseniz verin eğer haber sitesi değilseniz, nadir ve güzel içerikler yayınlamaya özel gösterin. Ziyaretçiler bir sonraki içeriğinizi dört gözle beklesinler. Bunu dizi örneğiyle açıklayabiliriz. Dizilerin yeni bölümü her hafta çıkmaz değil mi? Önce fragmanı yayınlanır, daha sonra günü geldiğinde dizi izleyicisiyle buluşur. Tıpkı bu örnekte olduğu gibi makalelerinizi haftada 1 kez yayınlayabilirsiniz.

Ne yaparsanız yapın içerikleri profesyonel olarak hazırlayın. “Bir site açıp 3-5 dolar kazanırım” şeklinde düşünmeyin. Hangi alanda marifetlisiniz? Bunu düşünün. Profesyonel olduğunuz alanın dışında bir iş yapmamaya özen gösterin.

SEO uyumlu içerik nasıl yazılır? Anlatmaya çalıştım. Eğer yararlı bulduysanız yorum yapmayı unutmayın.

Article written by admin

Merhaba, ben Batuhan. 22 yaşındayım. 2016 yılında Webgazi.com'u kurdum. O zamandan bu zamana sizlere yararı olabilecek içerikler üretmeye çalışıyorum.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

tiktok jeton hilesi - mmorpg oyunlar - kesintisiz tv apk - netblu apk - taraftar tv apk - tiktok jeton hilesi - cs 1.5 indir - gta 5 mobile hile apk - tiktok jeton hilesi tikplus apk - pop şarkılar